Арочные конструкции из металла

Арочні конструкції

Арочні конструкції з металу

Примирення в будівництві арочних конструкцій з металу – явище не нове, але дуже популярне вже тривалий час. Залізничні тунелі, метро, ​​мости, дахи, теплиці, заводські приміщення. Але і багато інших цивільні, виробничі і навіть військові об’єкти отримали стійкий металевий арочний каркас.

Арка відома, як одна з найдавніших форм архітектури. Кам’яні, дерев’яні та з розвитком металургійної промисловості – металеві – стали невід’ємним елементом будівництва будь-якого типу.

Сьогодні металеві арочні конструкції – це популярна несуча система з високоякісної і високоміцної сталі, яка застосовується найчастіше на швидкомонтованих об’єктах. Головними характеристиками металевої арки є позитивна кривизна, а також мінімальне значення изгибающихся моментів. Завдяки останнім параметром арочні конструкції значно обігнали рамні і балкові конструкції .

Сталеві арки високої міцності характеризуються змінним радіусом, в залежності від потреби і архітектурного проекту майбутньої будівлі. Зазвичай для досягнення необхідного вигину прокатну сталь пропускають через роликові катки, де попередньо виставляється необхідний радіус арки.

Класифікація аркових конструкцій з металу

Класифікація даних виробів не є досить широкою і в своєму класичному розумінні поділяється на три основні підвиди:

  • по абрису (зовнішньому контуру) арочні конструкції найчастіше зустрічаються правильної параболічної форми, рідше у формі частини кола. Змінюючи форму металоконструкції можна досягти гідну архітектурну виразність і унікальний стиль .
  • за конструктивною схемою об’єкти можуть бути:
    • двошарнірної – прості в виготовленні , але характеризуються ймовірністю деформації через наявність вільного повороту в двох шарнірах і невеликій величині жорсткості.
    • трехшарнірних – більш ускладнена, дорога і важка конструкція. Такі арки легко переносять перепади температур і усадку, і зміщення опор.

Варто відзначити, що шарніри опор так само можуть бути різними. Наприклад, плиткові шарніри прості в своїй будові і можуть використовуватися при невеликому тиску опор. П’ятникових шарніри характеризуються наявністю спеціального гнізда, куди інсталюється опора арки. Балансирні шарніри використовуються виключно з арками важкої ваги. Більш складна конструкція і монтаж здатні забезпечити стійке положення арки.

    • безшарнірнимі – відрізняються своєю економічністю за рахунок рівномірного розподілу изгибающихся моментів, але при виготовленні необхідно враховувати міцність і стійкість фундаменту і коливання температури.
  • по сприйняттю распора . В даному випадку види аркових конструкцію будуть залежати від об’єктів, на які буде монтуватися арочні конструкції з металу (фундамент, що примикають конструкції та інші контрфорси).

Область застосування металевих аркових конструкцій

Завдяки використанню в будівництві міцних, але досить економічних аркових металоконструкцій стало можливо швидке зведення як звичайного приміщення складу, так і виробничого цеху.

Найчастіше такі конструкції використовують для будівництва торгових центрів і критих ринків; гаражів і парковок; офіси та виставкові павільйони; спортивні центри і басейні. Також подібні архітектурні форми відмінно себе зарекомендували в аграрній сфері: комори і ангари; сховища для овочів, зерна; ферм по вирощуванню великої та дрібної худоби.

Крім того, останнім часом стало актуальним будувати термінали для аеропортів, залізничних та автобусних вокзалів, застосовуючи арочні конструкції з металу. Це далеко не повний список. Але він свідчить на користь широкого використання і популярності аркових металоконструкцій.

Особливості аркових конструкцій з металу

При розрахунку аркових конструкцій основна увага приділяється розрахунку вертикальних навантажень, а також навантажень, які забезпечує тиск вітру. До вертикальних навантажень відносять власний вага металевих арочної конструкції. А також додаткові вага, який забезпечують погодні явища, наприклад, сніг і дощ.

Проектувальники і виробники арок з металу, стверджують, що температурні коливання не є істотними. Однак таким параметром все ж не варто нехтувати.

Отже, арочні конструкції з металу завдяки своїм позитивним характеристикам і ряду достоїнств набули широкої популярності. А саме, стійкості, міцності, довговічності, безпеки, економічності і простоті монтажу.

Завод металоконструкцій Метал монтаж Сервіс виготовлення і монтаж металевих конструкцій .

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: