Болти фундаментні
Болти фундаментні (БФ) – це деталі спеціального призначення. Їх головна функція – це кріплення. В основі даної кріпильної деталі лежить двосторонній прут. Важливість фундаментних болтів незаперечна. Так як саме завдяки міцному підстави у вигляді фундаменту, а також кріпильних деталей будь-які будівлі можуть витримати навантаження по вазі, вплив погодних і геологічних умов. Якщо ж фундаментні болти будуть поганої якості і виготовлені без урахування норм та правил – це вплине на безпеку і терміни експлуатації.
Важливо відзначити, що БФ використовується не тільки для кріплення підстави і конструкції. Також і для кріплення обладнання спеціального призначення до основи. Болт несе в собі дуже важливу функцію. Вона полягає в тому, що саме фундаментний болт знімає основну загальну навантаження і далі переносить її на підставу – фундамент.
Конструкція болтів такого типу
Що відносно конструктивного плану, то болти такого типу – це по суті своїй прути або ж штирі з металу. Їх особливу відзнаку в тому, що на одному кінці розташовується різьблення. А на іншому кінці, елемент у вигляді гака, який також називають анкер. Цей гак (анкер) необхідний для утримання болтів в конструкціях фундаменту.
Заставна частина, вона ж гак або анкер може бути виготовлена в двох видах. Перший вид – вигнута частина. Другий вид – розгалужена частина. Важливо відзначити, що конструкція даних болтів передбачає також і особливості в кріпленні в фундаменті. У підставі майбутньої будівельної конструкції робляться спеціальні гнізда. Саме до них згодом і прикріплюються фундаментні болти.
Конструкція болтів фундаментних завдяки своїм особливостям гарантує міцне кріплення. Завдяки чому, навантаження загальної конструкції розподіляється рівномірно, що важливо для якості експлуатації.
Типи конструкцій і розміри фундаментних болтів
Можна виділити болти шести видів конструкції. Також, кожен вид, крім прямих фундаментних болтів має кілька типів виконання. Типи виконання в свою чергу мають різні номінальний діаметр різьби. Основні види конструкції фундаментних болтів:
- Вигнутий БФ. Номінальний діаметр різьби: 12-48 мм для першого і другого виконання.
- БФ з анкерної плитою. Номінальний діаметр різьби: 16-48 мм для першого виконання, 56-140 мм для другого і третього виконання.
- Складові БФ. Номінальний діаметр різьби: 24-48 мм для першого виконання і 56-140 мм для другого виконання.
- Знімні БФ. Номінальний діаметр різьби: 24-64 мм для першого виконання, 56-125 мм для другого і третього виконання.
- Прямі БФ. Номінальний діаметр різьби: 12-48 мм.
- БФ з конічним кінцем. Номінальний діаметр різьби: 12-48 мм для 1-го, 2-го і 3-го виконань.
Основні розмірні параметри фундаментних болтів – це довжина, діаметр різьблення і крок різьблення. Фундаментний болт має діаметр різьблення від 12 до 140 мм в залежності від типу. А крок різьблення від 1.75 до 6 мм.
Що відносно інших параметрів, то і довжина болтів, і діаметр різьби призначаються в залежності від інших параметрів: довжини шпильок і діаметра різьби шпильок. Всі розміри підбираються відповідно до типу споруди, її призначенням, площею і вагою.
Класифікація фундаментних болтів і область застосування
Болти даного типу мають класифікацію за різними характеристиками:
- Монтаж в фундаменті.
- Спосіб установки в бетонну основу.
- По конструкції.
- По експлуатаційних умов.
Дана класифікація дуже важлива. Так як для різного типу будівництва і характеристик споруди потрібні різні болти фундаментні. І якщо застосувати не той болт, то можуть виникнути пошкодження, знизиться терміни експлуатації. І, що найжахливіше, наприклад будівля, може стати аварійним.
Що ж стосовно сфери застосування, то насправді, фундаментні болти використовуються в будівництві не тільки будівель. Вони також застосовуються для будівництва і реконструкції дамб і мостів. І ще одна область використання – це будівництво атомних електростанцій. Що вимагає дійсно особливою надійності, яку можуть гарантувати відповідні фундаментні болти.
Болти фундаментні користуються особливим попитом. Їх виготовлення на даний момент проводиться на високотехнологічному сучасному і дорогому обладнанні. Саме обладнання відіграє найважливішу роль, так як від нього залежить точність нанесеної різьби. Від якої в свою чергу залежать експлуатаційні якості болтів.
Також, важливо, щоб були враховані всі норми, правила виготовлення. Тому варто звертатися безпосередньо на заводи або виробництва будівельних конструкцій і деталей. Болти фундаментні слід купувати тільки у перевірених заводів-виготовлювачів, з перевіркою всі сертифікатів якості.
Завод металоконструкцій Метал Монтаж Сервіс