Строительные фермы для крыши

Будівельні ферми для даху

Будівельні ферми для даху будівлі

Будівельні ферми для даху – це спеціальні конструкції, виготовлені з металопрокату (конкретно – з труб), які використовуються для монтажу покрівельної поверхні будь-якої споруди – даху.

Призначення будівельних ферм

Будівельна ферма на дах Основне призначення будівельної ферми – перекриття прольотів покрівельного покриття. Оскільки її ребра досить жорсткі, вона не піддається деформації навіть в тому випадку, коли конструкція досить довга, а прольоти чималі.

Також будівельна ферма використовується при облаштуванні каркаса над димарями, монтажі козирків.

Конструкція ферми

Будівельна ферма складається з двох поясів – нижнього і верхнього, а між якими розташовується третій складовий елемент – решітка. Решітка в свою чергу складається з кількох елементів:

  • стійки;
  • розкосу (підкоса);
  • шпренгелі, який є допоміжним підкосом.

Будівельна ферма збирається на виробничих потужностях або на землі. Для з’єднання окремих її елементів використовують зварювальний апарат. Найчастіше для будівельних ферм використовуються квадратні або прямокутні труби – з ними зручніше працювати при виробництві конструкції і її монтажі. Залежно від призначення покрівлі (для невеликого будиночка або флігеля, для виробничих потужностей) вибирається матеріал, розмір і форма будівельної ферми.

Види будівельних ферм

Вибір виду будівельної ферми грунтується на навантаженнях, які плануються при експлуатації конструкції. Залежно від різних факторів, є кілька класифікацій ферм.

За характером контуру виділяють наступні види будівельних ферм:

  • з використанням паралельного пояса. Такий варіант вважається найбільш економічним, його монтують з однакових елементів;
  • трикутні односхилі. Така конструкція витримує максимально великі навантаження, оскільки кожен вузол, з якого складається опора, характеризується збільшеною жорсткістю;
  • трикутні подвійні. Їх використовують при будівництві даху з різними за формою крутими схилами. Недолік такого типу – потреба у великій кількості матеріалів, а при монтажі залишається багато відходів;
  • полігональний. Такий тип також має на увазі максимально великі навантаження на покрівлю, однак така конструкція досить складна в монтажі;
  • трапецеїдальні. Зовні нагадують полігональні – по суті, це їх спрощений варіант;
  • сегментні. Їх використовують при будівництві светопронікающей, напівпрозорої даху з полікарбонату. Їх монтаж досить складний, оскільки така конструкція складається з нестандартних дугоподібних елементів, при це дуже важливо, щоб геометрія їх була ідеальною – інакше навантаження на майбутню несучу конструкцію буде нерівномірною.

Як розрахувати будівельну ферму?

При розрахунку будівельної ферми беруться до уваги такі чинники:

  • конфігурація майбутньої даху;
  • габарити планованого споруди;
  • передбачувана кількість скатів, а також кут їх нахилу.

Бажано довірити розрахунок ферми фахівцям, оскільки це дійсно складний процес, що включає безліч операцій.

Основні етапи розрахунків такі:

  1. Розрахунок розмірів прольоту споруди і вибір форми даху;
  2. Підбір відповідних контурів металоконструкції;
  3. Розрахунок габаритів будівельної ферми;
  4. Розрахунок габаритів основний панелі на основі навантаження на покрівлю;
  5. Визначення відстані між двома сусідніми вузлами металоконструкції;
  6. Розрахунок висоти конструкції в найвищій точці – посередині прольоту;
  7. Розробка схеми конструкції будівельної ферми на основі вироблених обчислень.

Деякі особливості монтажу будівельних форм

Наостанок представляємо деякі поради по монтажу будівельних ферм, які дозволять зібрати ідеальний каркас для будь-якого типу покрівлі, навіть светопронікающей.

  1. Для найбільш міцній конструкції використовується металопрофіль, перетин якого є квадрат або прямокутник – велика надійність досягається за рахунок того, що два ребра жорсткості збільшують потенційні можливості навантаження;
  2. Основні складові ферми з’єднуються між собою прихватками і спареними куточками;
  3. Елементи верхнього пояса конструкції з’єднуються двотавровими різнобічними куточками. Кріплення йде по меншій за розмірами стороні;
  4. Якщо основні частини конструкції довгі, то для їх з’єднання використовуються спеціальні накладні пластини.

До будівельних фермам застосовуються державні стандарти якості – СНиП 07-85, П-23-81 і ГОСТ 30245. Важливо звернути увагу на якість швів після зварювання – вони повинні бути міцними і точно розташованими, оскільки саме від них залежить надійність конструкції.

Будівельні металеві ферми для даху є прекрасним рішенням для зведення покрівлі в самих різних спорудах, тому зверніть на нього особливо увагу – цілком ймовірно, що саме на такому варіанті ви і зупиніться.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: