Ангары из металлоконструкций и сендвич панелей

Будівництво ангарів з металоконструкцій і сендвіч-панелей

Ангар з сендвіч-панелей – один з підвидів великого і розгалуженого сімейства збірно-розбірних будівель і споруд полегшеного типу. Ангари – це каркас з легких металоконструкцій: зі сталі та алюмінію, з профілів невеликих за номерами сортаментів, з труб і дроту. Легкі металоконструкції є загальною конструктивною рисою всіх цих типів будівель.

Ангари з металоконструкцій і сендвіч панелей

Основним елементом огороджувальних конструкцій – стін, покрівлі, – є сендвіч-панелі.

Види ангарів і їх особливості

Збірні ангари за своїми конструктивними характеристиками відносять до двох великим групам:

 • Безкаркасні.
 • Каркасні.

Безкаркасними вважаються повітряноопорні оболонки-купола, ангари арочної форми. У перших цілісність гнучкої оболонки-купола досягається за рахунок того, що всередині будівлі тиск повітря перевищує зовнішнє завдяки використанню компресорного поддува. Купола годяться для спортивних арен, виставкових комплексів, театральних вистав, концертів, тощо.

Ангари арочної форми внаслідок застосування тонкостінних самоутримних металоконструкцій оболочечного типу не потребують несе каркасі. Їм не потрібні колони, ферми, рами, балки. Ні купольної, ні арочної системам не потрібні підстави і фундаменти, а потрібна їм рівна, як стіл, майданчик і хороші і надійні кріплення до цієї площадки. Аркову самонесучу оболонку з високоміцної рулонної стали готують до монтажу прямо на будівництві, нарізаючи матеріал необхідних розмірів. Використовують оцинковану сталь або з попередньо нанесеним полімерним водостійким покриттям. Спочатку ангар проектують неопалюваним, однак при необхідності утеплюють плитних утеплювачем.

Каркасні ангари з сендвіч-панелей

Архітектура швидкомонтованих ангарів з сендвіч-панелей з легкометалліческім каркасом використовує геометрію:

 • Багатокутника (полигональную).
 • Квадрата, прямокутника.
 • Шатрову.

Незалежно від архітектурних форм проектні рішення для всіх типів ангара практично однакові. Каркас виконується з колон або стійок, або рам, що вмонтовуються на заздалегідь влаштованих легких стрічкових фундаментах. Прольоти швидкомонтованих ангарів перекриваються, в залежності від ширини прольоту і передбачуваних навантажень, фермами або балками. Стіни – несучі. Ангар обшивається тришаровими сендвіч-панелями, покрівля також настилається з покрівельних сендвіч-панелей. Залежно від призначення будівництво ангарів і складів може мати кінцевою метою як холодну будівлю, так і опалювальне.

Ангари з металоконструкцій і сендвіч-панелей будуються для самих різних галузей і застосування:

 • Промислові будівлі (цехи, майстерні).
 • Склади.
 • Ангари для техніки.
 • Торгові комплекси.
 • Спортивні споруди, інше.

Коли здійснюється будівництво ангарів і складів, в будові сендвіч-панелей стін і покрівлі використовуються зовнішні шари з металу. Як правило, з оцинкованої сталі. У покриттях сендвіч-панелей з недавніх пір використовується алюцинк (сплав алюмінію і цинку), а також синтетичні і композитні матеріали.

Сендвіч-панельні профілі

Як вище вже згадувалося їх два типи:

 • Для стін. Застосовуються прості профільовані сендвіч-панелі, тобто гладкі, і декоративні (під дерево – колод, і сайдингові).
 • Для криші.Кровельние панелі виготовляються з профілями або з двох сторін, або тільки з одного.

Для утеплення «бутерброди (сендвіч-панелі) начиняють»:

 • Мінватою (волокно базальтове). Найпоширеніший утеплювач. Не горючий. Хороші теплостійкі і шумопоглинаючі якості.
 • Скловолокном. Сендвіч-панелі зі скловолокном володіють чудовою звукопоглощением. Екологічно.
 • Поліпропіленом. Водостійкий. Не піддається впливу агресивних середовищ. Екологічний.
  Пенополіуретаном.Не горючий. Підходить для звуко- та гідроізоляції. Стійок по відношенню до агресивних хім- і БІОВПЛИВ.
 • Пінополістиролом. Легкий, вироби володіють малою вагою, відповідно зручний в роботі. Екологічний.

Ангари і їх гідності

Організація і технологія будівельного виробництва знаходиться в безперервному розвитку. Постійно впроваджуються нові будівельні матеріали, то конструктивні елементи, викликаючи часом цілий стрибок якогось напрямку в технології работ.Строітельное виробництво збагатилося, воістину, колосальним досвідом в області застосування легких металевих конструкцій. Виготовлення ангарів, починаючи з проектування ангарів і закінчуючи їх монтажем поставлено прямо-таки на потік.

Як уже зазначалося, головною особливістю будівництва швидкомонтованих ангарів є те, що наголос робиться на стовідсоткове застосування металевих деталей, вузлів, елементів. Незаперечною перевагою того, як проводиться монтаж ангарів, є повна відсутність так званих «мокрих» процесів. Все зводиться на болтах або зварюванням, що дозволяє вести роботи в будь-який час року і на порядки прискорює процес в порівнянні, якщо б справа довелося мати з бетоном або цегляною кладкою. Основні розділи кошторису на ангар з сендвіч-панелей по відношенню до аналогічної але зі звичайним виконанням робіт (цегла, бетон, залізобетон) дають значну економію коштів, що в кінцевому підсумку здешевлює всі будівництво.

ТОВ Метал Монтаж Сервіс – виготовлення металоконструкцій і монтаж металоконструкцій

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: