Электроножницы и как их правильно подобрать.

Електроножиці

Як підібрати електроножиці?

Якщо ваша професія пов’язана з різкою листового металу або профільного матеріалу, ви не з чужих слів знаєте, який це не простий і часто небезпечний для здоров’я працю. На сучасному ринку є в наявності обладнання, готове полегшити та убезпечити вашу працю. Йдеться про електричні ножицях по металу. Більш того, якість різання цими ножицями, також істотно відрізняється в кращу сторону. Ви зможете різати метал різного профілю, більшої товщини і отримувати в результаті рівний гладкий зріз.

У цьому сегменті ринку присутні три типи електроножиці по металу:

  • листові (вирізні);
  • шліцьові;
  • вирубні (висічні).

Для різних операції з металом, для матеріалів різної товщини і міцності, потрібно підібрати відповідний тип електроножиці. Давайте розбиратися …

Пристрій листових електроножиці

Листові ножиці влаштовані і працюють за типом звичайних господарських, різниця в тому, що нижній ніж нерухомий, а верхній здійснює зворотно-поступальні рухи. Кожен ніж має два леза, їх можна перевернути або поміняти, якщо затупятся (вони прикріплюються до корпусу гвинтами). Регулюється і відстань між ножами в залежності від товщини металу.

Вирізними ножицями можна працювати з листовим матеріалом товщиною від 1,5 до 5 мм (пряма залежність від потужності). Їм доступна і фасонна різання, але різати можна починати тільки з краю вироби, що не завжди зручно. До плюсів вирізних ножиць можна віднести дуже рівні краї зрізу, висока точність і відсутність стружки.

Ці електроножиці вельми надійні і ергономічні, мають невелику вагу, тому з ними може легко впоратися і не дуже досвідчений майстер.

Шліцьові ножиці

Шліцьові ножиці дозволяють досягти прямого або фасонного зрізу дуже високої якості, працювати з особливо міцної листової сталлю. Шліцьовим ножиць є велика кількість операцій завдяки наявності знімних ножів, які підбираються для кожного конкретного завдання: для прямого або різу будь-який іншій конфігурації, для м’якого металу або міцної сталі. Цей тип ножиць має нерухомий опорний нижній П-подібний ніж і рухомий верхній. При зрізі утворюється стружка, яку необхідно видаляти.

До слова, шліцевими ножицями можна користуватися на вже змонтованих конструкціях і в важкодоступних місцях. Вони відмінно тримають лінію зрізу, навіть зміни в товщині металу для них не страшні.

Мінусом шліцьових ножиць є обмеження по товщині металу – всього лише близько двох міліметрів.

Висічні ножиці

Висічні ножиці здатні, крім прямого і криволінійного зрізу, як листові і шліцьові, вирубувати в металі отвори різної конфігурації. Вони працюють з металом будь-якої форми, підходять для профілю і труб.

Ножиці відрізняються від ножових наявністю пуансона, який і залишає в матеріалі паз відповідного діаметру, і нерухомою матриці. Пуансон і матриця замінюються при виробленні. Безсумнівним плюсом електроножиці є їх висока маневреність, можливість почати різання ні з краю матеріалу, рівний край зрізу, можливість роботи з матеріалом будь-якої форми. Краї зрізу будуть рівними і гладкими, при різанні не скручується навіть тонкі листи.

Істотним мінусом цього агрегату є обмеження по товщині металу – від 1,5 до 3,5 мм.

Підсумки

Підіб’ємо деякі підсумки. Електричні ножиці призначаються для роботи з широким спектром матеріалу, від високоміцної сталі до м’яких металів різної товщини і форми. Випускаються моделі різної потужності та оснащеності. Потужність електричних ножиць визначає і товщину матеріалу, і швидкість, з якою працює агрегат. Наприклад, шліцьові ножиці можуть працювати з продуктивністю до 1 їм / хв. Якщо вам важливо, щоб ножиці виконували рези складної конфігурації, зверніть увагу на величину мінімального радіуса різання.

Від типу і потужності електроножиці залежить вага обладнання. Агрегат може бути оснащений однією або двома ручками.

Сподіваємося, що прочитання цієї статті допоможе вам вибрати електроножиці, виходячи з операцій з металом, які необхідно здійснювати.

ТОВ Метал Монтаж Сервіс лазерна різка металу

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: