Фахверковые дома

Фахверкові будинки

Фахверкові будинки – що це?

Фахверкові будинки прийшли до нас з Німеччини. Будинки в такому стилі вже давно будуються не тільки в Німеччині і Східній Європі, а й в країнах СНД. Технологія «фахверк», безпосередньо відноситься до каркасної будівлі приміщень, практично завжди виконується з металоконструкцій або дерева.

Суть такого будинку полягає в тому, що основну роль – несучої конструкції, виконує каркас з металевих або дерев’яних балок. Наприклад, клеєного бруса. Важливо, щоб метал або дерево були такої якості і міцності, щоб вони без проблем могли протистояти процесам, що призводить до деформації.

Спочатку фахверкові будинку виконувалися тільки з дерев’яних балок і навіть без використання металу в елементах кріплення. Всі стикування виконувалися за допомогою шкантів, нагелів і іншими елементами, виготовленими з дерева. Але останнім часом, також стали використовувати металоконструкції , це пов’язано зі зменшенням витрати наших природних ресурсів у вигляді дерева. А також з більшою міцністю для будь-яких погодних умов.

Переваги фахверкових будинків

Популярність технології фахверка обумовлена ​​низкою незаперечних переваг:

 • Незвичайний і стильний дизайн. Такий будинок виглядає легко і сучасно.
 • Довговічність такого приміщення. Особливо з металоконструкцій.
 • Завдяки деяким модифікаціям технології, навіть після м’яких німецьких погодних умов, фахверкові будинку легко переносять будь-які погодні умови. Дощі, спека, сильні морози – не зіпсують такий будинок.
 • Можливість скління до ¾ площі. Це дозволить приміщенню бути світлим і теплим.
 • Швидке зведення.
 • Ні усадки.
 • Тріщини практично не з’являються.
 • Відсутність особливих вимог до зовнішньої і внутрішньої обробки.
 • Будинок може бути до 4-х поверхів з горищем.
 • Можливість побудови повністю екологічного будинку.
 • При бажанні для зведення стін можна вибрати цегла, саман, OSB і скло.

Фахверковиє балки і ферми

Німецьке слово Fachwerk саме по собі перекладається як ферма. Фахверкова ферма являє собою будівельну конструкцію з прямолінійних стрижнів, які з’єднуються «вузлами» (різними сполучними елементами). Такий каркас з горизонтальних, а також вертикальних елементів створює основу будівлі або іншого інженерного об’єкта.

Що відносно фахверкових балок, то вони служать несучою основою, представляючи собою просторову секцію. Найчастіше вони виконуються з дерева в Німеччині, але в нашому регіоні воліють металоконструкції. Особливість балок фахверка – це те, що їх видно зовні. Це і є та особлива фішка в дизайні фахверкових будівель. Міжбалочні простір заповнюється глинобитним матеріалом, склом, цеглою, а також іноді деревом.

По суті, технологія створення фахверкової ферми не особливо відрізняється від інших видів ферм з металоконструкцій. А ось балки несуть в собі не тільки технічне навантаження, але і візуальну, тому їх зовнішній вигляд також дуже важливий.

Області застосування фахверка

Безумовно, в першу чергу ми говоримо про фахверкових будинках. Що відносно застосування саме такого типу будови, то це можуть бути житлові будинки, будинки на дві сім’ї. А також міні готелі, які будуть залучати таким дизайном. При бажанні, фахверкові будівлі можна будувати під офіс, нехай це незвично, але стильно, а також під стилізовані ресторани.

Плюс в фахверкових будинках в тому, що вони дуже цікаво виглядають навіть в разі забудови цілої вулиці різними будинками. Так як загальна стилістика дотримана саме технологією, то незалежно від дизайну кожного будинку, загальна картина не буде зіпсована тим, що якийсь будинок буде вибиватися з усіх. А, що щодо готелю чи ресторану, то за рахунок такого типу конструкції можна без проблем робити перепланування, зменшуючи або розширюючи площу, додаючи кімнати та інше.

При необхідності фахверкові конструкції можна використовувати для нежитлових приміщень. Навіть для складів або ангарів. Але, найчастіше вартість фахверкових будівель, може перевищувати вартість звичайних швидкомонтованих будівель.

Де замовити будівництво фахверкового будівлі?

Будь-який будинок в першу чергу має бути якісним і безпечним. Для цього, важливо бути впевненим, як в виробника конструкцій і елементів, так і в будівельній бригаді. Тому, краще звернутися до професіоналів з великим досвідом. Важливо, щоб Ваш будинок був виготовлений з високоякісних матеріалів, а зводити його будуть висококваліфіковані співробітники.

ТОВ «Метал Монтаж Сервіс» давно на ринку виробництва металоконструкцій . У нас найкращі матеріали та сучасне якісне обладнання. Тому, Ваш фахверковий будинок, буде зведений з використанням якісних металоконструкцій, а також з урахуванням всіх обумовлених термінів.

Завод металоконструкцій виготовлення і монтаж металевих конструкцій .

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: