Фахверкові колони

Фахверкові колони у будівництві

Фахверкові колони в сучасному будівництві застосовуються досить часто, хоча і не повсюдно. Їх можна зустріти в промислових спорудах, торговельних центрах, житлових будинках, призначених на багато квартир. Тобто в будь-якому споруді, де є кілька прольотів. У цьому матеріалі ми розберемося в особливостях цього будівельного елементу.

Що таке фахверкові колони?

Колони, або фахверкові стійки – це спеціальні балки, які призначені для того, щоб надати споруді додаткову жорсткість. У той же час вони не несуть на собі основне навантаження, тобто по суті не є несучими. Особливо важливо їх використовувати для регіонів з жорстким кліматом або ж просто при бажанні продовжити довговічність і міцність споруджуваного будинку.

фахверкові колони

Найчастіше фахверкові стійки розміщуються в кутових кімнатах або на балконах, ховаються за обробку, їх прагнуть зробити максимально непомітними. Але іноді навпаки, їх маскують і роблять частиною загального архітектурного ансамблю будівлі – наприклад, можу прикрасити ліпниною або іншими декоративними елементами. Все залежить тільки від задумки архітектора і складеного проекту, на властивості конструкції це не впливає.

Сфера застосування фахверкових колон

Можна сміливо говорити про те, що фахверкові балки сьогодні використовуються практично в 90% споруджуваних будинках. Все тому, що вони необхідні в спорудах з великою площею, в яких більше одного прольоту, де конструкція передбачає великі фізичні навантаження. А сьогодні практично всі зводяться споруди відповідають таким вимогою. У швидко зростаючому світі невеликі будівлі практично не будують.

 фахверк колона

Фахверковиє балки використовують при будівництві:

 • великих складів;
 • житлових комплексів;
 • торгово-розважальних центрів;
 • офісних центрів;
 • промислових споруд.

Особливості конструкції

Фахверк складається з ряду стандартних елементів:

 • стійка;
 • коллон, або балка;
 • ригель;
 • вітрова ферма;
 • зв’язують елементи.

 фахверкові стійки

Довжина і перетин балки може бути різним, залежно від будівельного проекту. Висота може варіюватися від 1,8 до 4 метрів. Зазвичай їх встановлюють в торцях споруди з інтервалом через кожні 6 метрів. Але припустимо (у високих будівлях, де стіни досить тонкі) розташування фахверка і з інтервалом в 12 метрів, причому без стійки – тоді його підставу кріпиться ригелем безпосередньо до колони. Нижня частина металевої колони кріпиться до фундаменту. Вони можуть або бути вмонтованими в нього, або кріпиться арматурними болтами (другий спосіб використовується для металевих конструкцій).

Залежно від виду колони дещо відрізняється їх конструкція. У торцевому фахкерке, наприклад, прив’язка коллони дорівнює нуля, а в поздовжньому співвідноситься з прив’язкою несучих колон каркаса. Перетин колони може бути постійним і змінним.

Все це обумовлює необхідність індивідуального замовлення фахверкових колон.

Використовувані матеріали

Найчастіше для стійок фахверков використовують залізобетон, хоча все частіше зустрічаються сталеві і металеві конструкції . А в приватних секторах застосовується і дерево. Наприклад, при будівництві дерев’яних каркасних будинків можна застосовувати тільки дерев’яні фахверкові балки. Є навіть спеціальний термін для таких будівель – вдома в стилі Фахверк.

Вибір матеріалу безпосередньо залежить від функціонального навантаження. У великих будівлях, з великою кількістю прольотів, допустимо тільки використання металоконструкцій.

Де замовити фахверкові стійки?

Для виготовлення балок фахверков рекомендуємо звернутися безпосередньо до виробників металоконструкцій. В такому випадку в якості переваг виступають:

 • досвід – вам допоможуть спроектувати або виготовлять за готовим проектом колони, які буде з філігранною точністю відповідати всім вимогам інженерного плану будівлі, що зводиться;
 • вартість – природно, безпосередньо з виробником працювати набагато дешевше, ніж через посередників;
 • терміни – ви обговоріть з виробником реальні терміни індивідуального замовлення виробництва балок, і вони будуть у вас вчасно, а значить, простоїв в будівництві будівлі не виникне.

Розрахунок вартість завжди проводиться індивідуально.

Перевага фахверкових колон

Такі конструкції мають цілу низку «плюсів»:

 • функціональність, тобто можливість істотно скоротити навантаження на основні несучі елементи найпростішим способом;
 • привабливий зовнішній вигляд – за рахунок декорування або можливість «заховати» такі колони;
 • простота монтажу;
 • -невисокая вартість.

Фахверковиє колони на сьогоднішній день є найпростішим і вигідним способом посилення конструкції будівлі і збільшення його довговічності.