Ферми металеві

Металеві ферми почали застосовуватися в XIX столітті при будівництві залізничних мостів. Сенс цієї ажурною металевої конструкції полягає в заміні одного великого конструктивного елементу безліччю дрібних, об’єднаних в просторову структуру таких же розмірів. При цьому, ферма в цілому сприймає изгибающие навантаження, але для кожного елемента вони перетворюються в зусилля стиснення або розтягування.

Будівельні металеві ферми

 металеві розбірні ферми

Будь-подовжений предмет міцніше в поздовжньому напрямку, ніж на вигин. Наприклад, зламати олівець навпіл легко, проте розірвати його або стиснути вздовж до руйнування людина не здатна. Цей принцип і використовується в фермах, що дозволяє перекривати великі прольоти легкими конструкціями і суттєво економити матеріал. Важлива перевага ферми – вона замикає все навантаження всередині свого контуру і не передає на опори розпирає або стискає зусилля.

Металеві ферми – конструкція

будівництво ферми Київ

В принципі будь-яка ферма використовує в якості елементарної складової трикутники – найміцнішу фігуру. У пошуках шляхів вирішення різноманітних завдань і поліпшення властивостей конструкцій, розробники прийшли до декількох основних видів ферм.

Головна відмінність полягає в тому, що ферма металева буває з плоскими гратами або просторова. Перші сприймають навантаження тільки в одній площині, другі – в будь-якому напрямку.

За загальною геометрії конструкції розрізняють наступні типи ферм:

 • сегментна – верхній контур являє собою частину кола;
 • трикутна – застосовується для влаштування двосхилих або односхилих дахів з плоскими схилами;
 • трапецеїдальних – схожа на трикутну з обрізаними торцями, такі металеві ферми для даху припускають двускатную покрівлю з невеликою вертикальною частиною покритої покрівельним матеріалом;
 • паралельна – коли верхнє і нижнє обриси паралельні, можливо пристрій плоского даху;
 • полигональная – верхній край утворюється чотирма і більше лініями, подібно мансардного даху.

Грати всередині ферми можуть утворювати різний конструктивний малюнок: ромбічний, трикутний, співпрацівники, напіврозкісних, шпленгерний, перехресний.

 Будівельні ферми для даху

Елементарні частини ферми виготовляються з сортового металопрокату різних, в тому числі і замкнутих профілів. Між собою вони скріплюються за допомогою зварювання, болтових з’єднань або заклепок.

Довжина конструкції зазвичай кратна 3-м метрам, стандартом є металеві ферми прольотом 12м, 18м, 24м, 30м і 36м

Проектування металевих ферм

Проектування ферм – багатофакторна інженерне завдання, яку здатний виконати тільки спеціально навчений досвідчений розробник. Існують будівельні норми, які засновані на наукових знаннях і жорстко регламентують всі дії фахівців, вживані матеріали і конструктивні рішення. Тільки такий підхід забезпечує безпеку цих складних конструкцій. Комп’ютерні розрахунки і моделювання допомагають прискорити процес, але відповідає за внесення повних і коректних вихідних даних як і раніше людина.

Виготовлення ферм металевих

Виготовлення ферми починається з виготовлення її елементів в суворій відповідності з деталізованими кресленнями. Збірку частково або повністю здійснює завод металоконструкцій, частина робіт може проводитися на місці монтажу. У другому випадку конструктивно і організаційно забезпечується неможливість з’єднання деталей конструкції з порушенням проектних параметрів.

Ферма металева – являють собою металоконструкції з стрижнів, які з’єднуються між собою вузлами. Важливо, що геометрія такої системи не буде змінена навіть у випадку, якщо вузли жорсткого типу замінені шарнірами. Також, ферми бувають залізобетонними або ж дерев’яні та комбіновані. Вибір залежить від сфери застосування, але все ж найбільш міцними вважаються металеві ферми або ж залізобетонні.

металлическая ферма 9 метровВиготовлення ферм з металу на даний момент знаходиться на високому рівні. Це обумовлено тим, що застосування металевих ферм досить велике:

 • Стайні.
 • Мости.
 • Спортивні споруди.
 • Криті споруди – павільйони і тенти.
 • Металеві конструкції для монтажу сцен.
 • Інші сфери будівництва.

Зазвичай, для будівельних робіт нинішнього часу, такі ферми застосовуються для того, щоб при перекритті прольотів великих розмірів, оптимізувати будівництво так, що:

 • Стане можливим зниження витрат матеріалів, які використовуються для будівництва.
 • Полегшення металоконструкцій будівельного об’єкта.
 • Зниження собівартості за будівництво об’єкта.

Які бувають металеві ферми

ферма металлическая 12 м ценаСреді ферм з металевих конструкцій для будівництва розміром 10, 12, 15,18 метрів можна виділити наступні види:

 • ферма металева, має висячу конструкцію для споруд з одним прольотом.
 • Металева ферма, має будівництва і підкоси.
 • Також, варто виділити ферми шириною від 8 метрів, які також призначені для будівель, що мають всього один проліт.
 • Кроквяна ферма похила.
 • Металеві ферми спеціально для дахів мансарди.
 • Балкові ферми з металу.
 • Одностенчатие ферми.

Одна з найбільш популярних конструкцій металевих ферм – кроквяна. Це пов’язано з тим, що, по-перше, будівництво із застосуванням такої ферми досить економічне, а по-друге, вона має дуже жорстку геометрію. Основна форма даного виду ферми – трикутник. Вона складається з двох поясів, нижнього і верхнього, а також затягування. Кроквяні елементи з’єднуються з прогоном верхніми кільцями. А нижні кроквяні елементи встановлюють безпосередньо на стіні споруди зовні разом із кроквяними кінцями другого, нижнього пояса. Але, для дуже важких матеріалів для покрівлі, кроквяна ферма може не підійти.

Переваги і недоліки металевих ферм

сварные фермыЩодо переваг, то варто виділити основні плюси:

 • Надійність.
 • Стійкість до природних змін.
 • Зручність і швидкість монтажу.
 • Високий термін експлуатації.

Але, також у металевих ферм є ряд своїх недоліків:

 • Велика маса у стропильних ферм. Потрібна спеціальна техніка для підйому і установки.
 • Низький опір високих температур. У разі пожежі – це критично і може привести до повного обвалення будівлі в разі загоряння.
 • Висока вартість монтажу кроквяних металевих ферм.

Вибір матеріалу, з якого буде виконана ферма, залежить від ряду факторів. Але, тим не менш, переваги ферм з металу – незаперечні і часто їх мінуси не є достатніми для того, щоб відмовитися від використання металевих ферм. Важливо, що такі конструкції вимагають особливо ретельної і уважною проектування, а також виготовлення, так як від цього залежить загальна безпека і терміни експлуатації споруди. Ферма металева 10, 12, 15, 18 метрів виготовляється на нашому заводі ТОВ «Метал Монтаж Сервіс» у відповідності з усіма вимогами, нормами і правилами.

Посилення металевих ферм

ферма металеваПосилення металевих ферм може знадобитися при помилках в їх проектуванні або установці, перевищенні розрахункових навантажень, внаслідок корозії, втоми металу виявляється у вигляді деформацій або тріщин.

В цьому випадку кваліфіковані фахівці проводять перевірку стану металоконструкцій, оцінку ризиків і заходів, необхідних для їх усунення. Збільшення міцності проводиться за допомогою установки накладок на локальні дефекти, посилення металевих профілів, установки додаткових опор. і доповнення ферми новими просторовими елементами. Радикально металеві ферми можуть бути посилені шляхом приєднання додаткових просторових силових конструкцій.