Гидроабразивная резка металла

Гідроабразивне різання металу

Серед різних способів обробки металу особливої ​​популярності набула гідроабразивне різання . Більш докладно про неї буде розказано далі.

Що таке гідроабразивне різання металу

Для цього процесу використовується рідина, змішана з абразивним піском. Вода подається під великим тиском. В результаті здійснюється різання. Метод прекрасно підходить для розрізання щільних матеріалів, таких як метал або камінь. Сфера її застосування обширна. Метод можна використовувати для різних металів, штучного і натурального каменю, керамічної плитки, скла, пластику, гуми.

За допомогою спеціального гідроабразивного верстата, що має високу точність, можливо виконання операції з різання.

Процес різання відбувається наступним чином:

  1. У змішувач під тиском подається рідина зі спеціального резервуара.
  2. У змішувач також подається і абразивний пісок.
  3. Після того як вода і абразив змішуються, маса направляється в сопло для порізки металу.
  4. На метал направляється тонка струмінь і він ріжеться.

Завдяки використанню цього принципу підвищується швидкість і якість обробки металу.

Плюси і мінуси

Використовуючи гидроабразивную різання, можна вирізати матеріал без змін його структури. Пояснюється це тим, що не було зони нагріву. Іншими словами, на поверхню не надається ніякого теплового впливу. Завдяки цьому можна створювати ідеально гострі кути, оригінальні скоси, наскрізні отвори великої товщини і різноманітні форми. Так що нагрівання відбувається мінімальний, то метал зберігає свої початкові властивості, і його структура зберігається.

Край деталі може бути різної якості. Він ділиться на 5 категорій: Q1 – Q. Перший варіант найгірший, останній найкращий. Якщо різання проводиться з низькою якістю, то зріз може виявитися хвилястим. Тому рекомендується вибір середньої і вищої категорії.

Основні переваги: ​​

  1. Можна використовувати для різних матеріалів.
  2. Висока безпека. У процесі відбувається видалення лише пилоподібних частинок.
  3. Не потрібно термообробка.
  4. Кількість відходів мінімально.
  5. Не потрібно заточувати інструмент.
  6. Не потрібні спеціально обладнані місця і жорстке закріплення деталей.
  7. Швидкість різання можна врегулювати.
  8. Ефективне витрачання матеріалу.

Незважаючи на безліч переваг деякі недоліки все ж присутні. І тонкі, і толсостенние матеріали ріжуться з однаковою швидкістю. Може з’явитися конусність під час обробки тугоплавкого або товстостінного матеріалу. З цієї причини торець може бути обрізаний не рівно і можливо з’явиться воронка. Конусность усунена, якщо застосовувати додаткову автоматичну установку.

До недоліком гідроабразивного різання слід віднести і той факт, що при виконанні робіт існує висока потреба в самому абразиві, а також в комплектуючих деталях (ріжучий головка). Крім того, якщо необхідно порізати тоніе листи стали, то швидкість обробки такого матеріалу буде дещо менше, в порівнянні зі звичайною.

Порівняння з іншими способами різки металу

Лазерна Плазмова Гідроабразивна
Використовується лазерний промінь, який нагріває і розплавляє Застосовується плазмова дуга, яка розплавляє і видаляє матеріал з місця розрізу Використовується сильний струмінь води з абразивними частинками
Використовується для металу товщиною не більше 20 мм Можна розрізати метали максимальної товщини Використовується для металу різної товщини до 230 мм і інших матеріалів
Швидкий і ефективний спосіб різання Висока швидкість різання Низька температура в робочій зоні
Завдяки термічному впливу відбуваються зміни в структурі металу Чи можуть з’явитися мікротріщини, оплавлення, обгорання Ні деформацій кромки і заготовки в цілому
Необхідно обробка місця розрізу Необхідно обробка місця розрізу Місце розрізу не потрібно додатково обробляти

Який же спосіб різання вибрати

Вибір обумовлений потребами і факторами. Розглянемо які варіанти можливі при обліку ряду параметрів.

Область застосування : для електропровідних матеріалів і металів підійде плазмова різка, для інших матеріалів можна використовувати лазерну і гидроабразивную.

Товщина металу : якщо необхідно розрізати матеріал товщиною 6 – 20 мм, підійде лазерна різка, якщо 50 – 100 – плазмова, якщо понад – гидроабразівная.

Якість : найвища якість забезпечує гидроабразівная і лазерна різка . Плазмовий спосіб менш якісний.

За швидкістю : всі три способи мають високу швидкість.

За технологіями інші методи не настільки універсальні. Плазмова і лазерна різання не зможуть вирішити настільки велике коло завдань у порівнянні з описуваних типом. Згинання має масу можливостей і її досить легко застосовувати.

Метал Монтаж Сервіс виготовлення і монтаж металоконструкцій , лазерна різка металу , токарно-фрезерні роботи

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: