Химический анкер

Хімічний анкер

Хімічний анкер (для фундаменту)

Щороку сучасна промисловість пропонує не тільки нові будівельні, а й видаткові матеріали. Багато з них здатні в значній мірі не тільки полегшити, але і поліпшити міцність і довговічність конструкції. Хімічний анкер є новинкою, але вже зараз завойовує велику популярність у домашніх умільців і професійних будівельників.

Існує кілька різновидів виробів для кріплення у вільному продажу. Щоб розібратися в цьому питанні, необхідно докладніше вивчити новинку на будівельному ринку. Сфери застосування, переваги та можливі недоліки, види анкерів, все це допоможе зрозуміти, чи стане в нагоді він в будівництві саме вам.

Що таке хімічний анкер?

На відміну від звичайного, распорного анкера, двокомпонентна хімічна маса гарантує високу міцність фіксації. Особливо ефективний хімічний анкер в складних, за внутрішньою структурою і пухких матеріалах. Спочатку розроблений для гірничодобувної промисловості, він поширився і на звичайне побутове будівництво.

Хімічний склад двокомпонентних смол може бути різним. Їх підбирають самостійно, в основному орієнтуючись на матеріал основи і на природні фактори. Повний склад композиту не розкриється жоден виробник, але такі компоненти гарантовано входять в основу двох компонентного наповнювача:

  • синтетичні компоненти з поліефіру, акрилу або поліуретану;
  • дрібний кварцовий максимально очищений пісок;
  • в якості сполучною частини, що забезпечує міцність з’єднання, цементний наповнювач;
  • хімічно активний затверджувач.

Хімічна маса активно проникає в основу із залізобетону, цегли, шлакоблоку і міцно тримає металевий стрижень анкера.

Сфера застосування

Перед тим як купити хімічний анкер , краще витратити кілька хвилин на вивчення інструкції. Як уже згадувалося вище, сфера застосування залежить тільки від хімічного складу проникаючої маси. Найчастіше їх використовують для міцного з’єднання фундаменту з несучими стінами або перекриттями за допомогою фундаментних болтів . Особливо ефективно з’єднання в тому випадку, коли металеві конструкції необхідно надійно закріпити на стіні з пористого матеріалу. Як правило, в будівництві це: черепашник, саман, керамзитоблок, піщаник, вапняк.

Варто враховувати і той факт, що різні склади можуть застигати від однієї години, до декількох діб. Найчастіше у продажу трапляються смоли з періодом повного затвердіння 1-6 годин. Найкращі хімічні склади можуть застигати навіть під водою. Витримуючи найсуворіші умови експлуатації.

Переваги та недоліки

 Анкер хімічний Щоб не стикатися з негативними сторонами хімічного анкера , варто знати всі переваги і недоліки цього виду кріплення. До основних переваг нового будівельного матеріалу варто віднести наступні переваги:

  1. Максимально широка сфера застосування.
  2. У момент затвердіння смоли не спостерігається растягивающего напруги в підставі.
  3. 100% герметичність закупорки.
  4. Монтаж не вимагає складного інструменту і спеціальної підготовки.
  5. Вищий показник міцності, порівняно з класичними розпірні конструкціями.
  6. Хімічний анкер має прекрасний захист від природних атмосферних впливів. Склад смоли нейтральний до хімічно активних середовищ експлуатації.
  7. Експлуатаційний термін не менше 50 років з моменту монтажу.
  8. Розширення смоли, збігається з основою.

На відміну від достоїнств, недоліків у будівельного матеріалу не так багато. Головний стримуючий фактор, для гарантії міцності зчеплення необхідно почекати кілька годин або днів до повного застигання двох композитної маси. Чим нижче температура навколишнього повітря, тим довше потрібно хімічних речовин для проникнення в структуру основи.

Розкритий картридж з наповнювачем необхідно використовувати якомога швидше. Інакше залишки затвердіють, і їх не можна буде використовувати в майбутньому. А також відносно висока вартість, в порівнянні зі звичайним анкером.

Види хімічних анкерів

Так як суміш клейової маси складається з двох компонентів, то приготування її відбувається безпосередньо на будівельному майданчику. Ампульний варіант продається під певний діаметр і глибину шурупа. Одна ампула розрахована на одну установку анкера. Зручний тим, що не вимагає додаткового приготування складу. Забезпечує високу точність посадки, і чистоту роботи.

Для пористого або пористого матеріалу виробники випускають інший варіант наповнювача. Він складається з двох картриджів, хімічно активні склади подаються в потрібній пропорції і ефективно змішуються в спіральному носику. Щоб суміш подавалася рівномірно, необхідно використовувати спеціальний пістолет. У такого варіанту хімічного анкера є тільки один недолік. Досить складно контролювати кількість подає суміші.

Завод металоконструкцій ТОВ Метал Монтаж Сервіс

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: