Лазерное оборудование с ЧПУ

Лазерне обладнання з ЧПУ: класифікація та застосування

Сьогодні стала широко застосовуватися для роботи з різними матеріалами сучасна лазерна техніка з ЧПУ. Лазерне обладнання з ЧПУ, має автоматизоване управління, яке справляється з заданими операціями без участі людини. ЧПУ, невід’ємна частина сучасної автоматизації. Велику популярність верстати отримали завдяки деяким причин: бездоганною точності і швидкій обробці, простоті в управлінні і обслуговуванні.

Лазерне обладнання з ЧПУ

Застосування лазерного обладнання з ЧПУ, просто необхідно для економічного підйому і отримання прибутку організації. Такий спосіб роботи, гарантує якість і швидкість виробництва. Щоб не помилитися з покупкою верстата, потрібно знати його характеристики.

Метод роботи

За допомогою крокової електромотора, свій рух здійснює виконавчий інструмент, який управляється програмою і системою з числовим програмним регулюванням. Оброблювані матеріали, верстат ріже лазерним променем.

Сенс різання лазером, це сформувати сфокусований потік енергії великої щільності, що надходить на поверхню металу. Поверхня, що обробляється лазерним променем, нагрівається до температури плавки. Ріжуча головка направляється за затвердженою схемою, встановленої в програму.

Хоча розділяє предметом в такому обладнанні є лазерний промінь, в будь-якому випадку верстати ЧПУ підрозділяють на два типи: газові (CO2) і твердотільні (дискові, волоконні і YAG-лазери).

Але, все ж потрібно враховувати, що газове лазерне обладнання з ЧПУ застосовуються вже кілька десятиліть і перевірено часом, а твердотільні увійшли на ринок лише недавно.

Кожен з цих верстатів має свої особливості. Для цього потрібно їх вивчити більш детально.

Специфіка газових верстатів

Якщо ознайомитися з видами лазерного оснащення, то можна зробити висновок, що газове обладнання більш часто купується, тому що воно практично багатофункціональне. У газового верстата, довжина лазерної передачі 10,6 мкм, що дає можливість легко різати різні матеріали: пластик, дерево, акрил, шкіру, гуму, папір. Але, він не підійде для роботи з деталями з металу, так як метал, прозорий для цієї довгої хвилі.

Грунтується робота такого верстата на вуглекислому газі, який виникає при зіткненні з електрикою. Цей пристрій має потужну силу і високу якість променя. Тому верстати такого типу, користуються популярністю у покупців.

Особливості твердотільних верстатів

Устаткування такого виду прекрасно підходить для виробів, зроблених з металу, відстань лінії передачі лазера -1,06 мкм.

 • волоконне пристрій, виробляє лазерний промінь від комплексної нитки (волокна) і лазера, а до нього надходить підживлення за допомогою лампи;
 • YAG-лазери працюють за підтримки особливих кристалів;
 • дисковий пристрій заснований на специфічному кристалі.

Ця техніка якісно і без помилок ріже метал. Але, на ній не вийде працювати з іншими матеріалами, так як довжина хвилі у неї маленька.

Працюючи з металом на верстаті з ЧПУ, у виробника з’являється можливість розвинути свій бізнес в різних напрямках. Істотно підвищується продуктивність організації, яка випускає якісний і різноманітний товар.

Використовуючи такий пристрій, можна отримати розвиток в таких областях як:

 • випускати сувенірну продукцію;
 • робити декор на металі;
 • займатися виготовленням печаток і штампів;
 • робити малюнки і написи на поверхнях;
 • різати лазерним променем металеві листи і заготовки.

Сфери застосування лазерного обладнання

Застосування лазерного обладнання у виробництві, регулярно розвивається. ЧПУ використовують в різних областях:

 • виробництво меблів;
 • модельне виробництво;
 • електроніка;
 • сільське господарство;
 • поліграфія;
 • суднобудування;
 • промислове виготовлення і металообробка.

Вибираючи для своєї організації якісне ЧПУ обладнання, необхідно враховувати вищезазначену специфіку. Якщо підприємство запланувало працювати з виробами з різних матеріалів, то буде потрібно купити як газовий, так і твердотільний верстат.

ТОВ Метал Монтаж Сервіс лазерна різка металу в Києві

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: