Лазерное оборудование

Лазерне обладнання: сфери застосування та головні переваги

Лазерне обладнання

Фрезерні верстати в ході розвитку лазерних технологій морально застаріли і їм все важче складати конкуренцію лазерним пристроїв. У той же час розробка бюджетних моделей дозволила розвинути сферу обробки матеріалів та виробів за допомогою лазера. Тепер лазер можна придбати і для налагодження виробничих потужностей, і для особистого користування. У чому ж полягають переваги лазерного верстата?

Що можна робити на лазерному верстаті?

Універсальність лазера дозволяє застосовувати його для здійснення величезної кількості операцій. До них, зокрема, відносяться:

 1. Лазерне різання або карвінг.
  Нарізування різьблення за допомогою лазера проводиться як правило на дереві або папері. Лазерна установка допомагає створювати унікальні і чіткі візерунки. Також, верстати з лазерними променями можна використовувати для обробки металів або ювелірних виробів. Нерідко випадком є ​​використання лазера і в стоматології, якщо бути точніше – в протезуванні. Упаковки виробів, прокладки з функцією ущільнення, взуття, текстиль та інші товари не обходяться без використання лазерних установок. Такого роду машини завоювали майже всі сфери діяльності, однак основними можна назвати:

  • дверне виробництво;
  • рекламна діяльність;
  • виробництво предметів декорування (як правило з флісу, фанери, фетру або картону);
  • виробництво автомобільних частин або елементів їх моделювання, а також чохлів;
  • виробництво сувенірної продукції;
  • конструкторські роботи з фанери (а також картону).
   Лазерні апарати промислового виробництва підрозділяються на два типи: вуглекислотні і оптоволоконні. Перший вид застосовується переважно для неметаллического виробництва, виняток становлять лише робота з алюмінієм і латунню. Другий підвид застосовують для безпосередньої роботи з металом.
 2. Гравірування.
  Гравірування за допомогою застосування лазерних установок по праву є найточнішим способом роботи, при цьому нанесений малюнок не піддається впливу зовнішнього середовища. Через таких унікальних функцій обладнання застосовується для роботи з багатьма видами продукції, наприклад:

  • запальнички і портсигари;
  • декоративні елементи приміщень;
  • ювелірна продукція;
  • шкіряні аксесуари (наприклад, гаманці і сумки);
  • іменний годинник та канцелярські товари;
  • деякі види зброї.
   Перевага лазерного гравірування також в тому, що з її допомогою можна гравірувати округлі ділянки вироби. Таку роботу можна здійснити з використанням спеціально під’єднується до лазеру механізму, що складається з двох частин. Обертається моторна установка вступає у взаємодію з виробом, в результаті чого промінь лазера може безперервно наносити зображення по всьому колу.
 3. Маркування.
  Читаність лазерного маркування не можна порівняти з жодною іншою можливою до нанесення маркуванням. Для цього призводять в використання спеціально обладнані під такі цілі лазерні маркиратори.
  Маркиратори використовують для роботи невелику площу поверхні, а обладнані вони спеціальним ПО. Дане ПО оснащено значною кількістю даних, в базі знаходяться характеристики товарів, штрих-коди, а також ряд логотипів промислових підприємств і шрифти.
  Маркиратори працюють за однією схемою з граверами. Полягає їх робота в знятті шару оброблюваного матеріалу по потрібній глибині. Відмінністю від гравіювання є лише той факт, що маркування – обов’язковий атрибут реалізованих споживачам виробів.
 4. Свердління.
  Як говорилося раніше, одним з головних плюсів експлуатації лазерів є відсутність необхідності в постобробці вироби.
  При свердлінні промінь лазера не тільки забезпечує проробляється отвір ідеальні розмірні показники, але і не залишає ніяких слідів. Застосовується така технологія в текстильній промисловості і багатьох інших областях, де присутня необхідність точного розташування отворів.
Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: