Раскрой листового металла

Лазерний розкрій листового металу

Розкрій листового металу

Розкрій листового металу один з видів обробки, який необхідний для виготовлення великої кількості різноманітних виробів. Є кілька методів, якими можна виконати розкрій різних видів металу. Найчастіше на даний момент використовують лазерний або ж плазмовий розкрій. Це пов’язано з високою продуктивністю, швидкістю виконання замовлення. А також з низкою переваг, включаючи якість кінцевого продукту і кількість відходів.

Все частіше заводи, які займаються виготовленням металоконструкцій, використовують верстати для лазерного різання різних матеріалів для розкрою листового металу. Однією з причин, чому саме різання лазерним променем затребувана, є те, що є досить велика кількість типів листового металу, який можна обробляти за допомогою лазерного верстата.

Але, якщо товщина матеріалу не відповідає заявленим параметрам для різання лазерним променем, на жаль, такий верстат не впорається з розкрою металу. Крім розкрою, лазерна обробка може виконувати також і гравіювання.

Принцип розкрою листового металу лазером

Розкрій листового металу лазерним променем виконується за рахунок послідовного впливу на метал. Перед тим, як почнеться сам процес обробки, виготовляються креслення, за якими буде відбуватися розкрій. Після чого, координати задаються оператором верстата. А все управління відбувається під контролем і управлінням комп’ютера. Тому, дуже важливо відразу поставити правильні координати, так як виправити що-небудь в момент обробки буде досить складно і практично неможливо.

Лазерний промінь прямує в задану точку і створює таку температуру, якої достатньо для того, щоб метал почав плавитися і випаруються. Важливо, що область впливу настільки мала, що не відбувається пошкодження матеріалу навколо. Важливо, щоб підходила товщина листа, а ось теплофізичні властивості металу можуть бути практично будь-якими.

Крім самого лазерного випромінювання, в процесі обробки також бере участь газ. Саме він допомагає повністю прибрати продукт руйнування, який залишився після плавлення, а також випаровування металу. Такий тип верстатів затребуваний завдяки тому, що має разючу продуктивність.

Що необхідно враховувати при розкрої листів лазером?

Є ряд особливостей, без урахування який розкрій листового металу лазером не увінчається успіхів:

  • Якщо на аркуші металу є які-небудь ушкодження – не варто використовувати його для розкрою. Це стосується загинів, корозійних руйнувань, а також наявності іржі. По-перше, це відбитися на якості майбутнього виробу, а по-друге, зростає ймовірність шлюбу.
  • Економія – це чудово. Але, якщо відстань між деталями менше 5 мм, а від країв менше 10 мм – це негативно позначиться на кінцевому продукті.
  • Підвищити продуктивність розкрою, може лист із закругленими краями. Це впливає на те, що швидкість ріжучого елемента не знижується протягом всієї роботи.
  • ажливо враховувати, що вартість розкрою залежить не тільки від кількості деталей, складності та термінів виконання робіт. Також вона залежить від того, яка кількість контурів виконується протягом розкрою листового металу.

Знання даних нюансів необхідно і тим, хто збирається замовити таку послугу, наприклад, для попередньої перевірки матеріалу на відсутність іржі, корозії і нерівностей. Розкрій листового металу за допомогою лазерного верстата – це швидкий і, крім того, якісний результат.

ТОВ Метал Монтаж Сервіс – лазерна різка металу в Києві

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: