ЛСТК (Легкие стальные тонкостенные конструкции)

Легкі сталеві тонкостінні конструкції

ЛСТК (Легкі сталеві тонкостінні конструкції)

ЛСТК – вид будівництва, який використовується вже понад півстоліття. Така технологія була вперше використана в містах Канади. Таку технологію розробили для того, щоб була можливість в короткі терміни звести багато будинків не більше трьох поверхів. Крім того важливо було враховувати кліматичні умови тих регіонів.

Такі споруди затребувані і зараз. Найчастіше її використовують для невеликих будинків на одну або дві сім’ї, а також для тимчасових споруд. У більшості такі конструкції використовуються в північній частині США та деяких європейських країнах. Останнім часом, дану технологію почали використовувати і країнах СНД.

Легка сталева тонкостінна конструкція, з чого вона?

Один з першорядних і головних ознак ЛСТК – це товщина матеріалу. Зазвичай її елементи конструюються і виготовляються зі сталі. Матеріал, з якого виготовлений даний тип конструкції, має товщину не більше чотирьох міліметрів. А межа плинності не перевищує 350 МПа. Виробляються ЛСТК із сталевого листа (рулонного холоднокатаного). Лист покритий цинком, загальна маса якого не менше 275 г/м 2 . Холодногнуті профілі виключно двох типів перетину (відкрите, замкнутий), по суті, є головними елементами.

Важливо відзначити, що для конструкцій призначених для огорожі, частіше застосовують не прості профілі, а термо. Тобто з перфорованими стінками, що важливо для теплотехнічних показників. Для з’єднання використовують саморізи з вуглецевої або нержавіючої сталі. Важливо, що самонарізні гвинти виготовлені з вуглецевої сталі з покриттям з цинку або кадмію. У зв’язку з легкістю такого каркаса, часто необхідний фундамент. А основою для ЛСТК є несучий каркас особливої ​​жорсткості і міцності.

У чому переваги легких сталевих тонкостінних конструкцій?

ЛСТК не дарма мають попит в багатьох країнах. І причиною тому є ряд переваг:

  • Будівництво відбувається з разючою швидкістю. Для повноцінного великого будинку може вистачити і 4-х місяців.
  • Така конструкція дійсно дуже легка. Що зручно для надбудов за такою технологією для вже зведених будівель.
  • ЛСТК можна монтувати незалежно від погодних умов. А значить, що роботи не залежать від часу року.
  • Не потрібно велика будівельна бригада.
  • Досить стійко до сейсмічних змінам.
  • Для будівель, які побудовані за даною технологією, тепловтрати зводяться до мінімуму.
  • Легка транспортування до місця будівництва від місця виготовлення.
  • Прийнятна вартість.
  • Досить легкий процес, як монтажу, так і демонтажу. Крім того, є можливість установки обробки фасаду декількох типів.
  • Дуже часто не потрібні зварювальні роботи.
  • матеріал не схильний до покриття цвіллю або грибком.

Чому не варто використовувати технологію ЛСТК?

Крім переваг, така конструкція, на жаль, має також вагомі “проти”. Це пов’язано з рядом особливостей ЛСТК. Наприклад, невеликий термін експлуатації споруди, побудованого за даною технологією. Найчастіше, гарантію дають приблизно на 40 років. У зв’язку зі складністю виробництва ЛСТК, багато в чому може знижуватися якість таких виробів.

Виготовлення такої конструкції дуже трудомістка, тому виготовляється тільки на заводі з відповідним обладнанням. Дуже важливо проектувати і виробляти все строго відповідно до креслення. Звукоізоляція звичайно не дуже хороша, що обумовлено товщиною і матеріалом стін. Але, це не головна проблема. ЛСТК складно назвати надійними через низьку вогнестійкості. І більш того, в разі пожежі, такі будівлі не піддаються відновленню, через що потрібна повна заміна новою конструкцією.

Що вибрати легкі сталеві тонкостінні конструкції або звичайні металоконструкції?

Основна відмінність цих конструкцій полягає в металоємності. У будівництві за допомогою металоконструкцій (МК), застосовується метал з більшою товщиною. Незважаючи на те, що для виготовлення будівлі з легких сталевих тонкостінних конструкцій потрібно менше металу, для МК вартість металу може бути менше до 30%. Монтаж металоконструкцій відбувається за допомогою зварювання, такі роботи складніше, але часто надійніше для експлуатації. Іноді збірка МК проходить за допомогою болтів або включає в себе обидві технології для більшої міцності.

Крім того, для промислових будівель, великих приміщень і складів з устаткуванням крана, відповідно до надійністю і безпекою краще застосовувати технологію будівництва з звичайних металоконструкцій. Таким чином, рішення вибирати ЛСТК чи ні, залишається за замовником, все залежить від вимог до ціни, швидкості виготовлення і споруди, а також типу будівлі.
Завод металоконструкцій ТОВ Метал Монтаж Сервіс

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: