Механическая обработка металла

Механічна обробка металу

Механічна обробка металу

Механічна обробка є процесом, в ході якого металеві вироби змінюють свою конфігурацію і розміри. Для цього можуть використовуватися різні інструменти спеціального призначення, наприклад, свердла, різці, фрези, мітчик. Всі види робіт виконуються на відповідних верстатах досвідченими фахівцями з урахуванням всіх технологічних властивостей.

Обробка металу механічним способом

Обробка металу механічним способом поділяється на дві групи. Перша включає в себе процес, де зняття металу не потрібно. До категорії відносяться штампування, кування, прокат, пресування. Другий метод складається з операцій, в результаті яких з вироби видаляється конкретний шар металу. Проводиться з метою додання заготівлі необхідних розмірів і форм. Серед найбільш затребуваних способів є:

  • шліфування;
  • свердління;
  • фрезерування;
  • зенкерование;
  • точіння;
  • довбання.

Виробництво металевої продукції – трудомістка і складна робота, під час виконання якої використовується безліч технологій. Перед тим як приступити до виготовлення, складається технологічний ескіз, де повинні бути вказані клас точності і розміри деталі.

Точіння

Спосіб застосовується для виробів, що мають гвинтову, спиралевидную або циліндричну форми. В процесі використовуються спеціальні різці. Металева деталь встановлюється в шпиндель, що обертається з певною швидкістю. Різець може виконувати як поперечні, так і поздовжні руху.

Фрезерування

Спосіб вважається одним з найбільш затребуваних. В ролі основного інструмента виступає фреза, що рухається в поздовжньому напрямку, саме вона надає на заготовку ріжуче вплив. Обробка може бути периферійної, фасонної, торцевої, кінцевий. Завдяки фрезерованию, отримують підсічки, шпонки, колодязі.

Свердління

Якщо потрібно в заготівлі отримати глухі або наскрізні отвори, застосовується спосіб свердління. Для цього використовуються свердлильні верстати. Метод не є надточним процесом, тому обробка відноситься до розряду чорновий або напівчистової.

Стругання

Процес використовується під час роботи з деталями лінійних форм. Як інструмент застосовується вигнутий різець, який рухається по деталі прямолінійно. Швидкість руху може відрізнятися.

Довбання

Ще один вид механічної обробки, де також використовується різець. Робота здійснюється на верстаті, метод застосовується для обробки плоских або фасованих виробів.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: