Механічна обробка металу
Механічна обробка металів набула широкого поширення, так як вона дозволяє виготовляти деталі потрібного розміру і конфігурації. Технологічний процес механічної обробки може відбуватися під тиском або впливом ріжучого інструменту.
Штампування
Обробка металевої заготовки під тиском відбувається без втрати матеріалу, тому цей спосіб є більш вигідним в економічному відношенні. Заготівля може бути попередньо нагріта або залишатися холодною. У першому випадку вона кріпиться на нерухомому пресі і під впливом молота приймає потрібну форму.
Другий варіант робіт отримав назву штампування. В останні роки вона отримала широке розповсюдження. Перелік штампувальних робіт включає обтиснення, витягування, формування, разбортовиваніе, випинання, гнуття. Кожна з цих операцій дозволяє внести в деталі необхідні зміни. Наприклад, за допомогою згинання вдається надавати осі елемента потрібну форму, а витягування дає можливість виробляти вироби підвищеної складності. Нанесення на деталь бортиків і інших допоміжних елементів відбувається в результаті разбортовиванія.
Різання металу
Різання металу завжди пов’язана з утворенням стружки. Ріжучий інструмент знімає з заготівлі шар за шаром, поки вона не прийме потрібну форму і розміри. Цей вид обробки металів користується великим попитом, так як він ефективний, забезпечує високу якість робіт, відрізняється невеликою кількістю відходів. Ріжучий інструмент має тривалий термін служби і представлений декількома видами. Процедура заміни різця займає невеликий проміжок часу, тому не позначається на оперативності виконання замовлення.
Такі способи виробництва деталей вимагають застосування складного і дорогого обладнання. Це повинні бути прокатні стани, фрезерні, шліфувальні і токарні верстати, оснащені ЧПУ. Поряд з цим, буде потрібно штат кваліфікованих робітників, які зможуть успішно працювати на подібному обладнанні. Все це є в компанії, що займається механічною обробкою металу на професійному рівні. Саме сюди і слід звертатися в разі появи необхідності в подібній послузі.
Повна автоматизація процесу, програмний контроль над ним забезпечує оперативне отримання продукції найвищої якості. Виготовлені вироби будуть в повній мірі відповідати заданим розмірам і ступеня шорсткості, яка потрібна замовнику.
Мехобробка металу
Механічна обробка є процесом, в ході якого металеві вироби змінюють свою конфігурацію і розміри. Для цього можуть використовуватися різні інструменти спеціального призначення, наприклад, свердла, різці, фрези, мітчик. Всі види робіт виконуються на відповідних верстатах досвідченими фахівцями з урахуванням всіх технологічних властивостей.
Обробка металу механічним способом
Обробка металу механічним способом поділяється на дві групи. Перша включає в себе процес, де зняття металу не потрібно. До категорії відносяться штампування, кування, прокат, пресування. Другий метод складається з операцій, в результаті яких з вироби видаляється конкретний шар металу. Проводиться з метою додання заготівлі необхідних розмірів і форм. Серед найбільш затребуваних способів є:
- шліфування;
- свердління;
- фрезерування;
- зенкерование;
- точіння;
- довбання.
Виробництво металевої продукції – трудомістка і складна робота, під час виконання якої використовується безліч технологій. Перед тим як приступити до виготовлення, складається технологічний ескіз, де повинні бути вказані клас точності і розміри деталі.
Точіння
Спосіб застосовується для виробів, що мають гвинтову, спиралевидную або циліндричну форми. В процесі використовуються спеціальні різці. Металева деталь встановлюється в шпиндель, що обертається з певною швидкістю. Різець може виконувати як поперечні, так і поздовжні руху.
Механічна обробка металу: фрезерування
Спосіб вважається одним з найбільш затребуваних. В ролі основного інструмента виступає фреза, що рухається в поздовжньому напрямку, саме вона надає на заготовку ріжуче вплив. Обробка може бути периферійної, фасонної, торцевої, кінцевий. Завдяки фрезерованию, отримують підсічки, шпонки, колодязі.
Свердління
Якщо потрібно в заготівлі отримати глухі або наскрізні отвори, застосовується спосіб свердління. Для цього використовуються свердлильні верстати. Метод не є надточним процесом, тому обробка відноситься до розряду чорновий або напівчистової.
Стругання
Процес використовується під час роботи з деталями лінійних форм. Як інструмент застосовується вигнутий різець, який рухається по деталі прямолінійно. Швидкість руху може відрізнятися.
Довбання
Ще один вид механічної обробки, де також використовується різець. Робота здійснюється на верстаті, метод застосовується для обробки плоских або фасованих виробів.