Металлические фермы для крыши

Металеві ферми для даху, різновиди

Металеві ферми для даху

Металеві ферми для даху – це конструкція з металу, яка або готова до монтажу, або збирається за фактом на місці установки. По суті своїй виготовлення металевої ферми для даху – це досить складний і трудомісткий комплекс виробництва. Але саме завдяки цьому, такі ферми не тільки надійні, володіють особливою міцністю, вони також довговічні при різних умовах експлуатації.

Найчастіше металеві ферми збирають безпосередньо на заводі з виготовлення конструкцій різного типу. Саме тому монтаж таких ферм досить швидкий і простий. Що дозволяє в рази знизити трудові витрати фахівців з монтажу. Але, при цьому дуже важливі вірно виконані розрахунки, а також якість виготовлення металевих ферм. Адже саме це допомагає звести до мінімуму різні будівельні роботи, а також зберегти грошові кошти. Саме тому, важливо вибирати виробника ферм для даху уважно. Найкраще звертатися на заводи з виробництва споруд, ферм і інших конструкцій з металу.

Виготовлення металевих ферм для дахів

Найчастіше ферми з металу виконуються з чорної або ж з оцинкованої сталі. Даний матеріал звичайно представлений для виготовлення в такому вигляді:

 • Швелер для покрівлі.
 • Тавровий прокат.
 • Куточки.
 • Профільні труби. Використовують найчастіше.

Такі труби мають або прямокутне, або кругле або квадратне розтин. Для дуже важких конструкцій можуть використовувати також і Таврове розтин. Важливо враховувати кут нахилу майбутнього даху. Якщо потрібно, щоб ферма для даху була максимальною легкої, то нерідко використовують алюміній. Але, він може бути менш надійним або ж міцним, все залежить від того для яких цілей і де дана ферма буде застосовуватися.

Ферми для будівництва дахів і їх різновиди

Головними елементами будь-якого металевого ферми є:

 • Пояс. Він складається з двох стрижнів.
 • Решітка. Зазвичай її з’єднують або за допомогою зварювальних робіт, або клепаним кріпленням. Основним складовим решітки є стійки і розкоси. Геометрія збірки залежить від подальшого призначення металевої ферми.

Також металеві ферми для даху можна класифікувати по самій решітці або ж по поясу. Наприклад, решітки можуть бути такі:

 • Трикутні грати. Одні з найбільш затребуваних серед інших типів.
 • Співпрацівники решітки. Одна з найбільш витратних решіток з виготовлення. Також, співпрацівники тип вимагає великої трудомісткості в процесі виробництва, тому його використовують досить рідко.
 • Специфічна решітка. Всі інші види решіток. Зазвичай виділяють хрестові, а також шпренгельні решітки. Але, також є й інші типи.

Пояси підрозділяються на наступні типи:

 • Паралельний тип. Підходить виключно для м’яких покрівель. Також, саме паралельні пояса є найпростішим і уніфікованим видом.
 • Трапецеїдальних тип. Він же односхилий тип. Такі пояси використовуються для того, щоб підвищити жорсткість без ухилів.
 • Полігональний пояс. Даний тип пояса застосовується виключно для великих споруд. Його особливість полягає в досить складній конструкції, а також в тому, що саме цей тип допомагає економити витратний матеріал.
 • Трикутні пояса. Їх застосовують для металевих ферм, коли планується монтаж даху з великим кутом нахилу.

Металеві ферми для даху повинні виготовлятися з урахуванням всіх нюансів і якість залежить від якості проектування.

ТОВ Метал Монтаж Сервіс – виготовлення металоконструкцій і монтаж металоконструкцій

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: