Металеві ферми для даху
Металеві ферми для даху – це конструкція з металу, яка або готова до монтажу, або збирається за фактом на місці установки. По суті своїй виготовлення металевої ферми для даху – це досить складний і трудомісткий комплекс виробництва. Але саме завдяки цьому, такі ферми не тільки надійні, володіють особливою міцністю, вони також довговічні при різних умовах експлуатації.
Найчастіше металеві ферми збирають безпосередньо на заводі з виготовлення конструкцій різного типу. Саме тому монтаж таких ферм досить швидкий і простий. Що дозволяє в рази знизити трудові витрати фахівців з монтажу. Але, при цьому дуже важливі вірно виконані розрахунки, а також якість виготовлення металевих ферм. Адже саме це допомагає звести до мінімуму різні будівельні роботи, а також зберегти грошові кошти. Саме тому, важливо вибирати виробника ферм для даху уважно. Найкраще звертатися на заводи з виробництва споруд, ферм і інших конструкцій з металу.
Виготовлення металевих ферм для дахів
Найчастіше ферми з металу виконуються з чорної або ж з оцинкованої сталі. Даний матеріал звичайно представлений для виготовлення в такому вигляді:
- Швелер для покрівлі.
- Тавровий прокат.
- Куточки.
- Профільні труби. Використовують найчастіше.
Такі труби мають або прямокутне, або кругле або квадратне розтин. Для дуже важких конструкцій можуть використовувати також і Таврове розтин. Важливо враховувати кут нахилу майбутнього даху. Якщо потрібно, щоб ферма для даху була максимальною легкої, то нерідко використовують алюміній. Але, він може бути менш надійним або ж міцним, все залежить від того для яких цілей і де дана ферма буде застосовуватися.
Ферми для будівництва дахів і їх різновиди
Головними елементами будь-якого металевого ферми є:
- Пояс. Він складається з двох стрижнів.
- Решітка. Зазвичай її з’єднують або за допомогою зварювальних робіт, або клепаним кріпленням. Основним складовим решітки є стійки і розкоси. Геометрія збірки залежить від подальшого призначення металевої ферми.
Також металеві ферми для даху можна класифікувати по самій решітці або ж по поясу. Наприклад, решітки можуть бути такі:
- Трикутні грати. Одні з найбільш затребуваних серед інших типів.
- Співпрацівники решітки. Одна з найбільш витратних решіток з виготовлення. Також, співпрацівники тип вимагає великої трудомісткості в процесі виробництва, тому його використовують досить рідко.
- Специфічна решітка. Всі інші види решіток. Зазвичай виділяють хрестові, а також шпренгельні решітки. Але, також є й інші типи.
Пояси підрозділяються на наступні типи:
- Паралельний тип. Підходить виключно для м’яких покрівель. Також, саме паралельні пояса є найпростішим і уніфікованим видом.
- Трапецеїдальних тип. Він же односхилий тип. Такі пояси використовуються для того, щоб підвищити жорсткість без ухилів.
- Полігональний пояс. Даний тип пояса застосовується виключно для великих споруд. Його особливість полягає в досить складній конструкції, а також в тому, що саме цей тип допомагає економити витратний матеріал.
- Трикутні пояса. Їх застосовують для металевих ферм, коли планується монтаж даху з великим кутом нахилу.
Металеві ферми для даху повинні виготовлятися з урахуванням всіх нюансів і якість залежить від якості проектування.
ТОВ Метал Монтаж Сервіс – виготовлення металоконструкцій і монтаж металоконструкцій