металлические стропила

Чи варто застосовувати металеві крокви в будівництві даху

Металеві крокви

Несучі конструкції даху – одна з найважливіших частин будь-якої будівлі. Від правильного підбору матеріалів, з якого вони будуть зроблені в чому визначається термін служби будови і його якість.

Застосування металевих крокв не є новою технологією. Однією з найперших дахів, побудованих за цією методикою, була покрівля Зимового Палацу в Санкт-Петербурзі. І сталося це в далекому 1832 році. Те, що будівля збереглася до сьогоднішнього дня служить прекрасним доказом якості металевих крокв.

Міцність

Абсолютно неможливо оскаржити, що крокви з металу набагато міцніше дерев’яних, а значить здатні витримувати набагато більші навантаження. Але в той же час не варто забувати і про негативні сторони цього матеріалу. До таких можна віднести утворення іржі і підвищення загальної ваги металоконструкції, що змушує робити підстава також більш жорстким.

Підвищена жорсткість

Найбільш часто конструкцію, що складається з металу, використовують для того, щоб домогтися підвищеної жорсткості покрівлі і при будівництві дахів, де застосовується брус, що перевищує десятиметрову довжину. У подібних ситуаціях виключаються не тільки прогони з дерева, але і мауерлат, який замінюється на швелер та вже до нього за допомогою зварювання кріпляться підстави металевих крокв. Іноді можуть використовуватися комбіновані системи, але всі варіанти мають будь-які недоліки.

Термін служби

Головним чином для довгого терміну служби металевих крокв, при будівництві слід виключити зіткнення дерева з залізом. При температурних коливаннях на металевих частинах може з’явитися конденсат. А в разі якщо дерево примикає до них впритул, дуже швидко почнеться процес гниття. А значить все дерев’яні елементи необхідно просочувати спеціальним складом і ізолювати від металевих частин руберойдом.

Утеплення

Забезпечення теплом горищного приміщення відбувається зовсім по-іншому, як при використанні дерев’яних конструкцій. У таких системах знадобиться набагато якісніший утеплювач. В зв’язку з тим, що метал охолоджується набагато сильніше, ніж дерево. І, отже, потрібно більше утеплювального матеріалу. Крім того, в таких системах його необхідно підкладати не між кроквами, або над, або під ними. Ще одним важливим моментом є те, що між утеплювачем і металевими частинами необхідно залишати зазор не менше сантиметра. Тільки таким чином можливо не допустити промокання утеплювача від конденсату, який виступає на металевих кроквах.

Висновки

Металеві крокви є хорошим матеріалом для будівництва даху. Однак слід враховувати, що такий матеріал володіє набагато більш високим вагою. А значить його слід використовувати у великих конструкціях. Також слід врахувати, що він набагато більш схильний до промерзання. А значить для створення комфортної температури знадобиться робити нестандартну систему теплоізоляції в приміщенні.

Похожие статьи

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: