Металлические прогоны

Металеві прогони

Металеві прогони – металеві металоконструкції, які призначаються для того, щоб «переймати» навантаження від покрівлі і передавати їх на спеціальні елементи. Таким чином можна зробити будівлю максимально міцним і безпечним для його жителів, працівників або відвідувачів.

Як працюють металеві прогони?

Металеві прогони чіпляються до таких частин покрівлі, які вважаються несучими. Тобто, усунення яких може мати негативні наслідки для всієї будівлі. Установка цих елементів є важливою частиною будівництва. Проектування металоконструкцій повинно бути якісним, адже завжди існують ризики обвалу. Таким чином, слід ретельно розрахувати крок прогону, щоб він не перевищував розміри панелей верхнього пояса поперечних рам каркаса.

За своєю структурою, ці будівельні елементи встановлюються за двома схемами:

  1. Розрізний;
  2. Нерозрізний.

Це необхідно, щоб мати можливість розрахувати різні типу навантажень. Вважається, що типи навантажень діляться на постійні і тимчасові. До перших можна віднести постійний вага всіх елементів покрівлі. Важливо, щоб металеві прогони та інші металоконструкції могли витримувати дах і не просідати під її впливом. До інших відносяться найрізноманітніші атмосферні дії, в тому числі велика кількість снігу, дощової води, поривчастий вітер, град і інші. Також тимчасовими навантаженнями можна вважати технологічне обладнання, яке використовують, наприклад, під час монтажу додаткових елементів на покрівлю.

Крім того, важливо правильно розрахувати ці навантаження окремо і разом, щоб зрозуміти, чи відповідає архітектура будівлі ГОСТам, нормам безпеки і проектування. Також металеві прогони часто закріплюються до вузлів поперечної связевой ферми покриття. У проектуванні і виготовленні металоконструкцій це означає, що такий елемент сприймає подовжні зусилля від горизонтальних навантажень уздовж будинку, тобто є зв’язковим ланкою.

Як вибрати тип і форму металевих прогонів?

Оскільки середньостатистичний проліт прогонів не перевищує 12м, тип і форму прогону вибирають, звертаючи увагу на:

  1. Бюджет проекту;
  2. Наявність вихідних матеріалів;
  3. Складності виготовлення металевих прогонів;
  4. Наявністю, відсутністю або типом огороджувальних конструкцій і так далі.

Крім того, грамотний архітектор завжди звертає увагу на технологічні можливості будівлі, а економісти разом з будівельниками повинні прорахувати вартість вихідних матеріалів, виходячи із загального бюджету на будівництво. Металеві прогони – важлива частина будь-якої будівлі, а значить, до їх вибору потрібно підходить дуже відповідально, враховуючи думку багатьох фахівців.

Форма металевих прогонів

Від того, яку форму матимуть металеві прогони, залежить монтаж металоконструкцій, а точніше складність цього процесу. Вибирати можна з суцільних (цілісних) і наскрізних (ґратчастих) прогонів. При цьому, суцільні варіанти виробляються з холодногнутих або гарячекатаних профілів.

Цілісні прогони

Суцільні (цільні) прогони є найбільш стандартну конструкцію з балок. Для того, щоб забезпечити їх загальну стійкість використовуються елементи кріплення покрівлі або настилу прогону. Робиться це з урахуванням сили тертя.

Такі металеві прогони кріпляться за допомогою:

  1. Куточків;
  2. Планок;
  3. Гнутих елементів.

У виробництві використовуються ГОСТ 8240 і ГОСТ 8239.

Гратчасті прогони

Таку форму металевих прогонів активно використовують у випадках, де необхідні незвичайні конструктивні рішення. При цьому, таких елементів завжди має бути достатньо, інакше конструкція будівлі буде занадто перевантаженою і складної для установки (монтажу).

Для вирішення цієї проблеми використовуються прогін, виконаний з трьох панелей. Він же і є класичним прикладом серед ґратчастих варіантів. При цьому часто використовується дугова або контактне зварювання. У проведенні розрахунків використовуються ферми з нерозрізним верхнім поясом. Ґратчасті прогони виробляються з гнутих профілів.

Покриття для металевих прогонів

Для того, щоб підібрати виріб, який буде найбільш оптимальним для конкретного будинку, необхідно дізнатися, буде будівля холодним або теплим.

Холодні будівлі – це зазвичай виробничі цехи без утеплювача. Для них використовується наступна технологія: хвилясті листи із сталі або алюмінію укладаються по прогонах, за допомогою спеціальних гаків.

Для теплих будинків часто використовується сталевий профільований настил, який кріпиться до металевих прогонів за допомогою самонарізуючих гвинтів і комбінованих заклепок.

ТОВ Метал Монтаж Сервіс 

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: