Металлоконструкции из труб

Металоконструкції з профільних труб

Металоконструкції з труб

Металоконструкції з труб (і особливо з профільованих, тобто некруглого перетину) – це чудовий конструктивний матеріал, здатний витримувати значні розрахункові навантаження. І це одна тільки грань діапазону застосування трубних металоконструкцій, інша лежить прямо в області протилежної – художньої – дизайнери, що працюють з інтер’єрами приміщень, призвичаїлися їх використовувати як елемент декору.

Профільна труба – що це таке?

Профільну трубу навчилися катати ще в кінці 19 – початку 20 століття, але серйозного попиту вона не мала через тодішнього невміння використовувати її переваги. І лише в останні 30 – 20 років прийшло її «зоряний час». Металоконструкції з труб затребувані в будівельній індустрії, в машинобудуванні, в сільському господарстві, на транспорті і в торгових мережах.

Конструктивні тонкощі

Профіль – це труба, що має поперечний розріз, що відрізняється від звичайного круглого. Чи не круглий діаметр додатково зміцнює конструкцію. Роль таких начебто ребер жорсткості грають стінки труби. Які ж профілі самі ходові, так би мовити?

 • прямокутник;
 • квадрат;
 • ромб;
 • трикутник;
 • будь-який, не цілий.

Матеріали профілів і способи виробництва

Основні матеріали, які йдуть на металевий трубний профіль, це сталь, алюміній і мідь, а також сплави цих металів. Сталь береться високовуглецева, легована або нержавіюча сталь. Для чорної сталі потрібна додаткова операція – цінковка.

Труба або катається (прокат), або зварюється, а потім вальці до потрібного профілю. У першому випадку виходить безшовний профіль (більш міцний, природно), у другому – шовний. Шов розгладжується під час вальцювання, додаткової міцності, правда, трубі це не додає.

Профільні труби: характеристики, особливості, властивості

Профільовані труби на етапі експлуатації

У робочому режимі сталеві труби слабо реагують на перепади температур, до силових механічних впливів до граничних величин несприйнятливі. Зате низька опірність корозії, їй, природно, схильна до як оцинкована, так і звичайна сталь. Добре з антикорозійного складової йде у виробів з кольорових металів і нержавіючої сталі. Як показали динамічні випробування, до безумовних переваг профтруба слід віднести їх виняткову міцність на розрив. Вага погонного метра істотно менше, ніж у круглих труб відповідного діаметра.

Типи трубних профілів

Поєднання різних параметрів створює характеристики трубних профілів, розносячи їх по декількох основних груп.

Кінцевий результат виробництва визначає профілі як:

 • прокатні;
 • зварні (шовні).

При встановлених ГОСТами толщинах стінок труби поділяються на:

 • тонкостінні (до 5 мм);
 • товстостінні (до 8 мм);
 • особливо товстостінні (до 14 мм).

Залежно від конфігурації перетину профіль буде називатися:

 • базова форма (квадрат – прямокутник) – стандартний;
 • неординарна форма, багатокутник – нестандартний.

Металоконструкції з труб – проектування, виготовлення, монтаж, галузі застосування

Трубні профілі зараз можна повсюдно зустріти в будівництві: промисловому, цивільному, сільському. Колони, балки, ферми, зв’язку, рами каркаса будівель і споруд. Плоскі та просторові. Зварні, на болтах, на заклепках.

Ферми мостів, каркаси промислових цехів, легкі конструкції ангарів, багатофункціональних складів, павільйонів, критих стадіонів і автостоянок – всі вони починаються зазвичай з розрахунку, з проекту. Проект робиться в КБ, конструкторському бюро заводу металоконструкцій і металовиробів. Тут, погодивши із замовником технічне завдання, кваліфіковані інженери-конструктори приступають до проектування. В роботі керуються, в першу чергу, СНіПами (Будівельні норми і правила) і ГОСТами на трубні профілі, на металовироби, на всі конструкції і деталі.

Проект розробляється в дві стадії: КМ (конструкції металеві – загальний план) і КМД (конструкції металеві деталировка – робочі креслення). Робочі креслення, забезпечені найдокладнішими специфікаціями (врахована кожна деталь), надходять в цеху заводу.

У цеху висококласні фахівці-робітники на сучасному високоточному обладнанні виробляють заготовку деталей для подальшого складання замовленої трубної металоконструкції. Після складання і антикорозійного фарбування готові вироби відправляються замовнику на об’єкт.

За бажанням замовника збірка може проводитися безпосередньо на об’єкті. Для цього при заводі функціонують бригади досвідчених монтажників. Для них же, з урахуванням технічних характеристик наявної техніки (кранів та ін.) І робочих зон складається ПОР (проект організації робіт) і все металоконструкції з труб на об’єкті монтуються заводськими монтажниками.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: