Металлопрокат в строительстве

Металопрокат в будівництві

Металопрокат

Однією з провідних світових галузей є будівництво. Для успішного розвитку цього важливого економічного сектора велике значення має промисловість, що займається випуском металопрокату. Хоч сучасний ринок не стоїть на місці, швидко розвивається, надаючи на вибір все нові будматеріали, метал досі залишається одним з найбільш затребуваних і часто використовуваних матеріалів.

Металопрокат в будівництві і будівельних роботах

Існує два види металопрокату: сортовий і фасонний. Обидва типи активно використовують в різних будівельних роботах.

  • Будівництво залізобетонних конструкцій неможливо уявити собі без використання арматури. Її часто застосовують як армуючий матеріал. Арматура на ринку представлена ​​різними видами, які відрізняються розмірами і класами.
  • Для перекриттів використовують металеві балки, які теж представлені двома видами: металеві та двотаврові.
  • Будівельні канати виробляють з використанням катанки, яка теж є окремим видом металопрокату.
  • Для зварних металевих конструкцій часто використовують низьколеговані залізні листи.
  • Будівництво каркаса не обходиться без швелера, який служить перекладанням між стінами. Швелери можуть бути звичайними і вигнутими.
  • Для зміцнення покрівлі даху використовуються залізні куточки. Також вони допомагають закріплювати елементи зовнішніх конструкцій.
  • Для покрівельних робіт використовуються найсучасніші матеріали, такі як профнастил та металочерепиця. З профнастилу можна зробити паркан, або звести з його допомогою стіни або перекриття.

У цій статті представлені лише деякі види металопрокатних виробів, крім них ринок пропонує велику кількість всіляких матеріалів для будівництва.

Оцинкований лист

Найрізноманітніші галузі будівництва, галузі медицини, машинобудування використовують у своїй діяльності оцинковані листи. Їх дуже зручно встановлювати, а сам матеріал досить легкий і міцний, тому його сфера застосування дуже широка.
Оцинкований лист є виробом з заліза, у якого є кромка. Вона може бути обрізний, або необрізної – це залежить від самого виробу. Такі листи виконуються із заліза, згорнутого перед початком створення листів в рулон холоднокатаний способом.

Залежно від того, як була оброблена отримана продукція, і її виду, існує кілька видів оцинкованих листів. Вони можуть бути гладкими, рифленими, гофрованими і пофарбованими. Для виробництва таких листів використовують сертифіковане залізо, яке задовольняє всім якісним вимогами і виконано з урахуванням ГОСТу.

Для оцинкованих листів використовується цинкове покриття, яке може бути нанесено з одного або двох сторін. Таке покриття захищає матеріал під час обробки на етапах штампування, гнуття, вальцювання, витягування.

Цинкове покриття може відрізнятися рівномірністю товщини, яка може бути нормальною або зменшеною. Іноді оцинковані листи можуть мати візерунок кристалізації, або не мати його.

Розміри аркуша з цинковим покриттям визначають за спеціальними стандартами. Якщо оцинкований тонкий лист виготовляється за ГОСТом 14918-80, то його ширина може варіюватися від 0,71 до 1,8 м, а товщина – не менше 0,5 і не більше 2,5 мм. Якщо виріб оцинковано електролітичним способом і виготовлено відповідно до ТУ 14-1-4766-90, то при схожих інших параметрах, його товщина досягне 3 мм. Оцинкований лист повинен відповідати деяким досить суворим вимогам. Наприклад, лист не повинен мати ніяких тріщин, а його кромка повинна бути рівною і мати необхідну глибину. Сам лист повинен бути чистим, покритий рівномірно складом, на його поверхні не повинно бути напливів, темних точок, місць, де цинк кристалізувався нерівно, подряпин і шорсткостей. Покриття повинне бути гладким і суцільним.
Всі дефекти перевіряються з використанням вимог ГОСТ і визначаються видом листа.

Профільований лист

В наш час, такий вислів, як “профільований лист” можна почути в багатьох промислових галузях, життєвих ситуаціях. І, звичайно, під час будівельних робіт. Профільованими листами називаються такі металеві вироби, які можна використовувати в першу чергу для будівельних об’єктів самого різного призначення.

Лист профільований являє собою пластину з заліза, або гнутий гофрований профіль. Для створення профнастилу найчастіше використовують лист з оцинкованим профілем. Найчастіше профнастил виготовляють за допомогою методу холодного прокату.

Існує кілька видів профільованого листа, і все дуже активно використовуються. Профнастили бувають покрівельними, стіновими, що несуть або декоративними. Профілі листів теж відрізняються: розрізняють симетричні і асиметричні.

Важливою перевагою профнастилов перед іншими матеріалами для будівництва є порівняно невелика схильність до корозії. Стійкість до неї тільки підвищується, якщо лист виготовлений з оцинкованої сталі або покритий особливим складом з полімерів.

Крім цього, до позитивних якостей матеріалу можна віднести його легкість, а також зручність перевезення, легкість установки і посилену стійкість до згубному впливу зовнішніх факторів на матеріал.

Саме через ці позитивних якостей профільований лист може активно і широко використовуватися при зведенні будівель і інших споруд. Наприклад, для малоповерхового будівництва ці матеріали використовують не тільки для покрівельних робіт, а й при зведенні стін, стель. Активно застосовується профільований лист для зведення парканів. Є особливі типи профнастилов, які найчастіше використовують саме для установок зборів. Паркани, зроблені з профнастилу вкрай надійні і стійкі, виглядають естетично і прості в установці. Іноді з цього матеріалу роблять тимчасові паркани, якими захищаються майданчика на час будівельних робіт. Профільовані листи, що мають полімерні покриття, сьогодні мають неймовірну популярність і є незамінними матеріалами при швидкому будівництві.

Також профільований лист використовують для того, щоб виготовляти з нього сендвіч панелі. Сендвіч – панель являє собою два листа профнастилу, між якими прокладений утеплювач. Такий матеріал дуже універсальний, при цьому такі панелі за якістю не гірше звичних бетонних.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: