Навесы из металла

Навіси з металу

Металеві навіси

Навіси з металу – це споруди, які в силу своїх специфічних особливостей частіше використовуються як тимчасові окремо стоять конструкції. У той же час відомо багато будівель такого типу, зведених в розрахунку на солідний термін служби. У ряді випадків, наприклад, якщо навіс прибудований до якого-небудь будівлі, він може бути частиною будови і служити так само довго, як і капітальну споруду. Навіси будують з різних матеріалів, якими наповнений наш багатий і строкатий будівельний ринок, але самі міцні і надійні – природно, з металу.

Що являють собою металеві навіси

Навіси завжди були досить популярними при будівлях будинків, складів, торгових павільйонів, стоянок, а також в якості допоміжних споруд. Служать зазвичай як у вигляді тимчасових, так і постійних споруд. І всі вони мають загальні конструктивні особливості.

Основні елементи, з яких складаються навіси, такі:

 1. Опорна рама. Вона служить несучою конструкцією, яка приймає виникаючі навантаження, які потім передаються, відповідно, фундаментів опор або ж стіні. Часто це можуть бути стовпи, стійки, або вкопані, або укріплені, наприклад, шляхом бетонування. Як варіант, ще може бути рама, що безпосередньо примикає до фасаду будівлі.

Бувають будівельні металоконструкції з опорної балкою на стіні, спорудження з металевими тросами, які служать в якості підтримки вільного краю консолі. Опорна рама, отже, тут є несучою конструкцією.

 1. Кроквяна система. Складається вона з звичайно обрешітки, а також з додаткових ригелів, різного виду підкосів, а також затяжок. Широко поширені кроквяні системи:
 • У вигляді арки
 • Хвилеподібна
 • У формі купола
 • У формі шатра
 • Односхила
 • Двосхилий
 1. Покрівля. Зверху каркаса йде покриття, для навісів і козирків використовуються будь-які будматеріали, переважно не надто важкі, щоб не перевантажувати кроквяну систему:
 • Полікарбонат
 • Профлисти
 • Руберойд
 • Шифер
 • Черепиця бітумна
 • Сталь оцинкована
 • Металочерепиця
 • Інші

Навіси часто бувають значних розмірів. Такі споруди неможливо уявити без кроквяної системи, яка складається з ферм з великою кількістю різних опор, а також безлічі підкосів.

Виготовлення металоконструкцій на заводі зазвичай починається з проекту. Від якості проектної документації залежить і якість, і надійність майбутнього окремо стоїть споруди або прибудови.

Які особливості характерні для різних видів металевих навісів

Найбільш популярні такі конструктивні особливості цих виробів з металу:

 • Арочние.Обично це найдорожчі у виготовленні конструкції, які мають презентабельний вигляд. Особливо ті види, які прикрашені красивими декоративними деталями. Арочні навіси, як правило, надають особливого шарму будовою.
 • Односкатний.В відміну від попередньої споруди, це найпростіший тип навісу, зроблений з металу. Завдяки нахилу даху під кутом, опади легко видаляються з поверхні покриття, що дуже зручно. Ця конструкція добре захищає накриту територію. Грамотно сконструйований односхилий навіс може скласти конкуренцію арочним і іншим різновидам.
 • Двухскатний.Такіе навіси часто ставлять на відкритій усім вітрам місцевості. Подвійні навіси вважаються більш досконалими в порівнянні з односхилими екземплярами. Для будівництва такої споруди потрібні більш надійні і дуже міцні кріплення.
 • Многоскатний.Прежде за все, це найбільш складна конструкція. У ній велика кількість зварювальних з’єднань, а також різних кріплень. Багатоскатні конструкції використовують при будівництві виставкових центрів, великих ігрових майданчиків, а також автомобільних стоянок і безлічі інших подібних споруд.

Призначення різних видів навісів

Металеві навіси дуже часто зустрічаються у приватних будинків в якості місця для паркування автомобіля або, наприклад, двох, це зручна альтернатива гаражів.

На дачах в зонах відпочинку багато роблять навіси від дощу і сонця, де можна відпочивати і готувати на повітрі. Крім того, є можливість виділити місце для барбекю, а під окремим навісом дуже зручно зберігати дрова для каміна або печі.

У селах завжди робили навіси для зберігання сіна, будували укриття для тимчасового утримання тварин.

В українських селах часто будували прибудови-навіси, службовці захистом від сонця і опадів.

У більшості випадків навіси будують без фундаменту. Особливо, якщо це конструкція тимчасова – можна розібрати конструкцію і перенести її в інше місце. Але досить багато подібних споруд мають фундаменти.

Навіси з металу хоч і здаються на перший погляд простими будівлями, але при їх зведенні необхідно дотримуватися норм та стандартів, що діють в будівельній галузі України.

ТОВ Метал Монтаж Сервіс 

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: