Виды металлоконструкций

Особливості виробництва та види металоконструкцій

Метал широко затребуваний в будівництві, оскільки володіє унікальними технічними властивостями. Матеріал показує високу стійкість до механічних навантажень, впливу кислот і лугів. Завдяки даним характеристикам, його активно використовують при будівництві різних споруд.

Види металоконструкцій

При виготовленні виробів з металу особлива увага приділяється їх якості. Вся продукція, що випускається проходить перевірку відповідно до Держстандарту. Готові металоконструкції поділяють на такі види:

  • трансформовані – вироби, розмір і форма яких піддається зміні;
  • стаціонарні – статичні, стандартні конструкції, які монтуються на тривалий час;
  • збірні і розбірні – складаються з окремих металевих елементів.

Перераховані види металоконструкцій мають свої експлуатаційні особливості і переваги.

Призначення

Залежно від особливостей об’єкту, що будується підбирається певний вид металоконструкцій. Так для зведення монолітних будівель використовують посилений металопрокат. Швидкомонтованих споруд не потрібно особливо міцний каркас, тому тут застосовуються полегшені сплави. Ще є таке поняття, як малі металоконструкції. До них відносяться: сходові прольоти, дорожні знаки і огорожі.
У промисловості з металу створюють бочки і цистерни. Ємності відмінно підходять для зберігання і транспортування ПММ та інших технічних рідин. Крім цього, з розглянутого матеріалу зводять дорожні конструкції і комунікаційні споруди.

Оперативне виконання будівельно-монтажних робіт багато в чому залежить від правильно підготовленого проекту. Коли замовником надаються креслення на майбутній об’єкт, то процес виготовлення потрібних виробів проходить швидше. Інша перевага раннього проектування – економія особистого часу клієнта. Відпадає необхідність в пошуку, підборі і придбанні елементів, з яких буде створюватися конструкція.

Особливості випуску замовний продукції

Металоконструкції на замовлення також виготовляються з попередньо підготовленим кресленням. Він потрібен для відображення основних властивостей вироби: розміру, форми та інших властивостей. Етапи створення продукції включають: зварювання, склеювання і складання.

Перед тим як приступити до зварювання, на деталях розмічають стикувальну лінію. У деяких випадках щоб домогтися необхідної міцності конструкції, потрібно частково розплавити метал. Виробляти електродугове зварювання необхідно тільки якісними електродами. У цьому випадку створюється довговічний стикувальний шов.

Виділяють ще два способи стикування металу: точкове зварювання та зварювання з використанням газового пальника. У першому випадку два листа щільно притискаються, і між ними пропускається електричний розряд. У другому на металеві деталі впливають розпечені інертні гази, в результаті відбувається їх часткове оплавлення і стикування.
Надійно з’єднати металеві вироби дозволяє склейка. Процедуру виконують спеціальними складами, які значно підвищують зносостійкість конструкцій. Цехи, що випускають продукцію таким способом, дають певні гарантії на її якість.
Механічний метод з’єднання виробів має на увазі складання за допомогою заклепок або болтів. Заклепувальні з’єднання застосовують, якщо метал буде піддаватися сильної вібрації. Спосіб актуальний при будівництві в сейсмонебезпечних зонах та поблизу залізничних колій.

Розподіл праці

Для випуску продукції великим підприємствам потрібні кілька ліній виробництва. Розкрою матеріалу займаються у фрезеровочного цеху. Виготовлення додаткових і кріпильних деталей відбувається в токарному відділенні. Змінюють площинні розміри і пресують заготовки у формувальному ангарі. Окремі елементи вироби монтуються: склеюванням, зварюванням або спайкою в цеху для збірки.

На завершення продукцію передають фахівцям фарбувального відділення. Тут товар покривають ґрунтовкою і обробляють антикорозійним складом. Все це дозволяє домогтися гладкої поверхні виробу і надати йому привабливий зовнішній вигляд.
Виробництво конструкцій з металу – складний і копіткий процес. Створити якісну продукцію під силу тільки професіоналам, відповідально підходить до виконання своїх обов’язків.

ТОВ Метал Монтаж Сервіс

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: