Підкранові балки
Якісні, міцні та довговічні підкранові балки здатні забезпечити надійну опору для кранових візків. Відкриті і внутрішні промислові майданчики неможливо уявити без складних і багатофункціональних конструктивних рішень. Грамотне розташування підйомних механізмів дозволить організувати повноцінне виробництво навіть на обмеженому просторі.
Що собою являють підкранові балки?
Для забезпечення підйомно-транспортних механізмів балками для переміщення використовують спеціальні опори. Переміщення великих вантажів усередині приміщень за допомогою мостового крана складний процес. Щоб грамотно розподілити навантаження, фахівці використовують складні механізми, що складаються з наступних елементів:
- Робоча, основна частина крана, у вигляді несучого моста.
- Приводні механізми для вертикального підйому вантажу.
- Візки з колесами спираються на балки підкранові, для руху мостового крана уздовж приміщення.
Залежно від типу конструкції і фактичного діапазону навантажень, підбирають відповідні за технічними характеристиками балки. Виготовляють їх із залізобетону або сталі. Професійно підібрані, вони здатні грамотно розподілити значне навантаження на більшу частину поверхні. Не допустити точкової перевантаження і руйнування конструкції.
Особливості застосування сталевих балок
Сталева конструкція має більше переваг в повсякденному експлуатації. Способи витримувати значні навантаження і не руйнується під час перевантаження. Тривалий період служби визначається за рахунок нечутливості металу до перепадів температур і підвищеної вологості в виробничих будівлях. Оптимальне розташування в нижній частині ферм, з урахуванням специфіки розміру виробничого приміщення.
Сталеві опорні колони здатні витримати практично будь-яку вантажопідйомність. У разі залізобетону, максимально допустимий крок опорних колон не повинен перевищувати 12 метрів. Якщо приміщення має складну структуру і різний тип опор, рекомендується застосовувати різні підкранові балки . А різноманітність кріплень дозволить компенсувати різний крок опорних колон.
Важливо: решітчаста структура сталевих балок дозволить отримати не тільки економічне, але і технічна перевага. Головне, зробити правильний попередній розрахунок навантажень на всю конструкцію.
Незалежно від виду, форми і типу кріплення, балки підкранові виконують одну і ту ж функцію. Забезпечують облаштування промислового приміщення для руху кранової установки. Гарантують точне рух візків, і одночасно можуть утримувати ферми. У багатьох випадках, для реалізації оптимального руху кранової установки, необхідно врахувати безліч додаткових чинників. До головних сміливо можна віднести наступні змінні:
- виконувати поставлене завдання всередині приміщень;
- забезпечувати надійну опору для мостового крана;
- враховувати індивідуальні особливості промислового приміщення;
- довжину шляху проходження візків;
- висоту, на якій буде розташовуватися підйомний механізм.
Особливу увагу необхідно приділити кріпильним елементам. Залежно від проектної потужності, підкранові балки можуть кріпитися за допомогою анкерних болтів або зварювальним швом. Все залежить від ширини прольоту та специфічних умов промислового цеху, де буде функціонувати мостовий кран. Найчастіше балки виготовляють довжиною від 2 до 6 метрів.
Призначення і типи підкранових балок
Так як неможливо зробити універсальну балку на всі випадки життя, їх існує кілька видів. Кожен тип має свої експлуатаційні та технічні особливості застосовувані на практиці:
- Класичні рядові «С» – використовуються повсюдно в прольотах середньої ширини з помірними навантаженнями.
- Торцеві «К» – мають посилену конструкцію і застосовуються на крайніх прольотах. Витримують максимальний розрахунковий вага.
- Тип балки «Т» – використовують, якщо необхідно розмістити їх в безпосередній близькості від температурних швів будівлі.
Це стандартна класифікація, дозволяє більш грамотно підходити до вибору балок. Забезпечує максимальну надійність майбутньої конструкції. Дозволяє забезпечити розміщення балок з урахуванням всіх особливостей промислового або виробничого приміщення.
Наявність заставних елементів на підкранових балках послужить надійним кріпленням всієї конструкції в робочому положенні. На відміну від залізобетонних конструкцій, Сталеві балки здатні витримувати повсякденну інтенсивну експлуатацію. Значні короткочасні навантаження. Щоб забезпечити всі ці якості, необхідно організувати правильний монтаж. Точний розрахунок і дотримання всіх особливостей при виборі елементів конструкції. Сталеві підкранові балки , це важливий елемент, що забезпечує високу продуктивність праці.