Плазменная резка металла на станке

Плазмова різка металу або лазерна

Плазмова різка металу – це різка струменем плазми, коли між металом і електродом створюється електрична дуга, яка перетворює, що подається під тиском через сопло газ, в струмінь плазми, яка власне і розрізає метал . При цьому температура в плазмовому струмені становить кілька десятків тисяч градусів, що цілком достатньо як для порізки тонких металевих листів, так і для металу з товщиною в кілька сантиметрів.

Плазмова різка металу або різка лазером

По суті, технологія плазмового різання не має принципових відмінностей від різання металу, яку використовують зварювальники. За рахунок застосування спеціалізованого верстата, автоматизованого процесу, якість такої порізки дозволяє вирізати вироби практично будь-якої конфігурації і складності.

Плазмова різка металу на верстаті

Що таке лазерна різка металу, можна прочитати на сторінці « Лазерне різання », тому не будемо зупинятися на цьому більш детально. Буде достатнім згадати, що різка металу виробляється лазерним пристроєм.

Порівняння лазерної та плазмової різки металу

Можна зупиниться більш детально на технології, вартості обладнанні, собівартості і ціни виробу, але ця стаття орієнтована на потенційних Замовників на порізку металу і, тому, будемо порівнювати 2 технології за результатами їх роботи – по готових виробах.

Порівняльні характеристики

  1. Габарити виробу . За даним показником технології різання металу нічим не відрізняються. При однакових розмірах верстата (наприклад, 1,5х3 метри), загальні габарити вироби або сукупності виробів будуть однаковими.
  2. Товщина вироби . Тут безперечна перевага у плазмового різання. Оскільки існуюче обладнання плазмового різання дозволяє обробляти метал з товщиною до 25-30 мм. У той час, як на верстаті лазерного різання, максимальна товщина вуглецевої сталі для різання не може перевищувати 12 мм (на нашому обладнанні)
  3. Ширина різу . Цей параметр при різанні лазером значно менше, що визначається самою технологією. Якщо при лазерного різання ширина різу становить 0,1-0,3 мм, то при плазмовому різанні – 0,8-1,5 мм. На практиці, ширина лазерного різання складає долі міліметра, а плазмового – кілька міліметрів.
  4. Точність різання . За цим показником лазерна різка також виглядає краще. Точність різання металу лазером менше 0,1 мм. А при правильному налаштуванні обладнання може складати 0,01-0,05 мм. При різанні металу струменем плазми точність різання 0,1-0,5 мм.
  5. Конусность різання . На конусність різання також впливає технологія. При використанні лазера конусність становить менше 1%, при використанні плазми – може досягати 10%.
  6. Отвори для різання . У більшості випадків порізку замовляють складної форми. Продукція, що виготовляється деталь при цьому має одне або кілька отворів різної форми. Слід розуміти, що такі отвори можна зробити з певними обмеженнями по мінімальних розмірів. При використанні лазерної технології мінімальний розмір отвору становить 1/3 товщини вироби. А при плазмової технології цей коефіцієнт не менше 1,5, але не менше 4 мм. На верстаті плазмової різки неможливо зробити отвори розміром менше 4 мм при будь-якій товщині металу. Наприклад, при товщині металу 6 мм, лазерна різка дозволяє робити отвори від 2 мм, а плазмова – не менше 9 мм.

Інші порівняльні характеристики

  1. Якість внутрішніх кутів , наявність окалини , прижоги . Ці характеристики ми об’єднали в один параметр, тому що їх якість оцінюється в більшості випадків візуально. Тут також незаперечна перевага лазерного різання. При різанні лазером не буде видно ні окалини, ні пріжогов і неможливо причепитися до якості внутрішніх кутів. Зовсім навпаки йде справа з якістю при плазмовому різанні. Візуально будуть помітні невеликі (підкреслюємо, невеликі) дефекти, що в багатьох випадках потребують додаткової механічної обробки деталей. Порівняння плазмового та лазерного різання металу
  2. Тепловий вплив на метал і деформація. Цілком логічно, що при різанні металу струменем плазми, тепловий вплив буде значно більшим. І при цьому, такий вплив буде ще більшим при зменшенні швидкості різання. Відповідно, наявність деформації можливо на аркушах металу малої товщини і як наслідок неякісної роботи персоналу, що виробляє різання. При лазерного різання теплової вплив на метал мінімально. Тому і деформація можлива тільки з вини працівника, а не по його кваліфікації.
  3. Вартість . Якщо плазмова різка металу за більшістю параметрів поступається лазерної, крім можливості порізки металу з більшою товщиною, то в чомусь повинні бути причини продовження її застосування. Вартість – ось основна причина застосування технології різання металу плазмою. Собівартість і ціна в кілька разів нижче у різання плазмою в порівнянні з лазерною різкою, що і забезпечує цій технології свою ніші на ринку послуг.

ВИСНОВКИ

Розглянуті технології різання металів не варто порівнювати як конкуруючі, оскільки вони в принципі націлені на різний результат.

Для плазмового різання – це вироби не дуже високої якості, але за відносно невеликі гроші.

Для лазерного різання – це вироби з більш високою ціною, яка обумовлена ​​високою якістю кінцевого продукту. Виходячи з цього і варто робити свій вибір при замовленні.

ПРИМІТКА

Щоб уникнути звинувачень в упередженому порівняльної оцінки, хочемо зазначити, що основні показники при порівнянні були отримані на сайтах виробників і продавців обладнання для різання металів.

ТОВ Метал Монтаж Сервіс виготовлення і монтаж металоконструкцій , лазерна різка металу , токарно фрезерний роботи

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *