Полигональные металлические фермы

Полігональні ферми

Полігональні металеві ферми

Полігональні металеві ферми – особливий тип сучасної металопрокатної конструкції звичних металевих ферм, що базується на взаємодії з важкими покрівлями та настилами. За рахунок особливого способу монтажу полігональні металоконструкції відрізняються підвищеною міцністю та надійністю. Нижній пояс ферми додатково посилюється в межах крайніх петель виробу для того, щоб поверхня, що примикає до опор, облаштовувала ще більш стійке покриття. Тому, в основному, такий тип конструкцій використовується для перекриття будівель з підвищеними навантаженнями на окремі каркаси. Найбільшою популярністю полігональні ферми користуються у будівництві виробничих масивів, які потребують ретельного опрацювання всіх ділянок каркасу з мінімальним використанням матеріалів.

Особливості полігональних металевих ферм

Головною особливістю полігональних металевих ферм є спосіб відтворення конструкції. Верхній пояс виробу виготовлений у вигляді кривої, яка рівномірно тисне на решту каркасу. Таким чином, міцність металоконструкції підвищується без стійкості. Завдяки тому, що полігональна ферма є підтипом сегментної металевої ферми, вона також має яскраво виражені секції. Вони конструюються за особливими правилами та розрахунками, які дозволяють максимально ефективно розмістити всі планки та стрижні для того, щоб збільшити жорсткість, міцність та надійність. Таким чином, завдяки формі та сегментації, полігональні металеві ферми при відносно невеликій вазі відрізняються підвищеною стійкістю та резистивністю.

Область застосування полігональних металевих ферм

Полігональні металеві ферми використовуються у багатьох сферах будівництва та не тільки. В основному, такий тип металоконструкцій користується попитом при необхідності спорудити багатопролітний будинок, для якого дуже важливі стійкість, міцність і жорсткість. Хоча спосіб монтажу і відрізняється більшою складністю, полігональні ферми активно застосовують при зведенні:

  • складських приміщень;
  • Навісів та ангарів;
  • Торгових комплексів та павільйонів;
  • Виробничих цехів та заводських масивів;
  • Сценічних конструкцій, арок, мостів та естакад.

Загалом застосування полігональних металевих ферм дозволяє знизити загальну вагу конструкції покрівлі і, відповідно, знизити тиск на стіни основного каркасу споруди. Тому, при проектуванні великих об’єктів, архітектори часто потребують полігональних металоконструкцій.

Переваги та недоліки використання полігональних металевих ферм

Полігональні металеві ферми мають низку переваг серед інших різновидів металоконструкцій. Так, плюсами подібних виробів вважають:

  • Економічність;
  • Можливість використовувати рельєфність при покрівлі як нижнього, а й верхнього поясів;
  • Стійкість;
  • Надійність;
  • Можливість монтажу без вузькоспеціалізованих кріплень через особливі умови розміщення центру ваги.

Однак така конструкція має вагомі мінуси. Серед них особлива складність при виготовленні полігональних металевих ферм та надалі при їх монтажі. Тому часто архітектори вибирають середню при проектуванні будівель. Тобто, вони враховують усі переваги та розробляють спеціальну конструкцію, яка ідеально поєднуватиме в собі сегментарну та полігональну форму. Таким чином, знаходиться ідеальна пропорція між складністю виготовлення, економічністю, вагою та міцністю готового виробу.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: