Порошковая покраска металлоконструкций

Порошкове фарбування металу та металоконструкцій

Порошкове фарбування металоконструкцій

Метал – один із найміцніших матеріалів, який використовується для виготовлення різних конструкцій. Однак висока надійність досягається багато в чому за рахунок додаткової обробки поверхні. Наприклад, метал нестійкий до впливу вологи та агресивних складів, і щоб запобігти його руйнуванню, і для надання йому особливого, красивого вигляду застосовується порошкове фарбування металоконструкцій.

Особливості

Порошкове фарбування металу застосовується для захисту виробів від впливу опадів та високої вологості, УФ-випромінювання, для надання їм естетичного вигляду. Нанесений шар запобігає появі на поверхні подряпин, іржі. Фарбувати даним способом можна і предмети домашнього побуту, завдяки чому вони ідеально впишуться у дизайн інтер’єру приміщення.

Наскільки якісним буде фарбування виробів у такий спосіб, залежить від правильності підготовки поверхні. Слід забезпечити рівномірний розподіл складу. Для цього перед етапом фарбування виріб ретельно очищається від наявних забруднень. Також поверхні надається невелика шорсткість, це дозволить часткам барвника краще закріпитися на металі. Підготовчий етап може відбуватися шляхом обробки знежирювальним складом або травленням.

Це фарбування може здійснюватися кількома способами. Це може бути електростатичне напилення, газополум’яним способом або в результаті занурення деталі електризований порошкоподібний склад. Найбільш популярним варіантом є електростатичне напилення.

Порошкове фарбування відбувається внаслідок електростатичного напилення за допомогою стисненого повітря. У процесі робіт виникає електричне поле, і це призводить до осідання частинок барвника на поверхні, яка має протилежний електричний заряд. Остаточне закріплення фарби відбувається під впливом високої температури (нагрів може становити від 110 до 250 градусів). Відбувається її полімеризація і утворюється щільний верхній шар, стійкий до зовнішнього впливу.

Переваги порошкового фарбування

У цього способу фарбування є кілька основних переваг. До них належить:

  • міцність покриття та його тривалий термін служби;
  • високі антикорозійні властивості;
  • можливість фарбування виробу у будь-який колір, надання поверхні різної фактури;
  • легкість процесу фарбування та відсутність забруднюючих природу відходів;
  • універсальність (даним способом можна фарбувати металеві, скляні, пластикові, дерев’яні вироби);
  • висока покриваюча здатність (для створення міцного та надійного покриття вистачає одного шару).
Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: