Усиление конструкций из металла

Посилення будівельних конструкцій

Обстеження, посилення і відновлення будівельних конструкцій будівель і споруд

Ще при проектуванні об’єкта закладають амортизаційний період або час зносу. Його доводять, спираючись на значення характеристик грунту, фундаментний матеріал, висоту будівлі, вид будівельних сумішей, силу впливу факторів зовнішнього середовища. При нормальній експлуатації будівлі йому може знадобитися армування конструкцій внаслідок експлуатації.

Посилення буває двох видів – з використанням сучасних технологій або традиційних методів і проводиться на основі аналізу дефектів в несучих конструкціях, які характеризуються підвищенням напруженості, стиснення, ослабленням і т. П. Виявлення нестачі сприяє підбору потрібного типу робіт по посиленню.

Збільшення за площею діаметра призведе до зняття напруги. У цьому допоможе монтаж арматури, сорочки зі сталі або обойми в місцях, схильних до навантаженні.

Монтаж арматури з бетонуванням підстави посилить ослаблену розтягуванням конструкцію.

Монтаж арматури, обойм, гільз або замкнутих поперечних арматур проводять для ослаблення крутного моменту.

При поєднанні декількох проблем проект може передбачати кілька методичних рішень. Використання класичних методів посилення економічно, але затратна по часу.

Ремонт несучих конструкцій

Дані елементи забезпечують стійкість, надійність і міцність об’єкта. Під впливом зовнішніх факторів, при тривалій експлуатації відбувається руйнувань конструкцій. Вони можуть бути посилені позапланово за технічної перебудови будівлі, збільшенні висоти, додатковому монтажі обладнання. Найчастіше посилення вимагають споруди, при зведенні яких були виявлені помилки проектування або недотримання СНиПов. Старі будівлі зажадають посилення в разі просідання грунту або ослаблення деяких конструктивних елементів.

Металоконструкції, роботи по їх армуванню

Для посилення металоконструкцій застосовують такі заходи:

  • підвищення жорсткості за допомогою збільшення площі діаметра, схильного навантаженні;
  • посилення схильних до стиску стійок;
  • використання елементів, попередньо напружених.

Конструкції із залізобетону

Якщо при використанні конструкцій із залізобетону і їх елементів у вигляді колон, балок, ригелів, фундаментних перекриттів необхідні роботи по посиленню, то їх заміна проводиться в крайньому випадку.

Дерев’яні будови

Основою підсилюючих робіт є зменшення навантаження на споруду з дерева з вибором методу посилення. Всі етапи робіт повинні проводитися фахівцями високої кваліфікації з ретельним контролем проведення робіт.

Використання вуглеволокна

Популярним сучасним методом посилення є вуглеволокно: просте в установці, бистромонтіруємоє, найчастіше практичне, дозволяє підсилити конструкції в незручних для роботи місцях, працює з будь-яким вихідним матеріалом.

Для роботи використовують різні вироби з цього матеріалу. Закріпити вуглеволокно до конструкції можна за допомогою монтажного клею, що знижує трудовитрати.

Існує 4 методу підсилюючих робіт углеволокном:

  1. Для залізобетонної конструкції – «бандаж» або обойма з вуглеволокна і армуючий полотно уздовж критичною зони.
  2. Металоконструкції необхідно попередньо зачистити. Монтаж посилення проводять симетрично центру тяжкості діаметра арматури.
  3. Посилення кам’яної споруди не вимагає додаткових робіт з вихідним спорудою.
  4. Углеволокно при посиленні додасть кілька десятків років амортизационному терміну дерев’яних конструкцій.

При посиленні металоконструкцій заміна несучих елементів краще, ніж ремонт. Додаткові елементи варто встановлювати, якщо заміна неможлива.

Переваги такого посилення споруд:

  • однорідна структура дає використовуваному матеріалу надійність і міцність;
  • неможливість проникнення рідини або газу крізь конструкцію;
  • точність розмірних показників при промисловому виготовленні;
  • роботи по ремонту або реконструкції проводяться зварювальним методом.
  • Для збільшення жорсткості конструкції встановлюють допоміжні елементи. За допомогою шпренгельних елементів можна зменшити відстані між існуючими елементами.

При посиленні цегляної кладки слід укласти її в металеву стяжку для рівномірного розподілу стиснення з усіх боків.

Нарощування каркаса з металу знижує навантаження на стіни, при необхідності прилаштовують на анкера нову кладку. Фундамент також підсилюють нарощуванням металоконструкцій або ув’язненням його в обойму.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: