Нерідко для підвищення комфортності і утилітарності приміщення, з’являється необхідність вносити зміни в конструкцію несучих конструкцій. Будь-яке таке зміна і фактично і законодавчо переслідує загальну мету: збереження несучих властивостей конструкції.
Посилення несучих конструкцій
При «доопрацювання» несучих стін в проекті варто враховувати розташування отворів в несучих стінах на інших поверхах. В ідеалі вони повинні розташовуватися один над одним, а не в шаховому порядку. Найбільш складним завданням є внесення змін до стіни з цегли. Розподіл навантажень в цегляній стіні відрізняється від монолітної бетонної стіни або панелі. Перед початком місце створення або розширення отвору «розвантажується» підпорами під перекриттями. А конкретно область майбутнього «вікна» посилюється перемичками з швелера або двутавра. Ця горизонтальна перемичка розподіляє навантаження з видаляється ділянки цегли на іншу стіну.
Незалежно від того, яка несуча стіна (бетонна або цегляна), а також незалежно від того, наскільки широким буде отвір (20 см або 150 см), конструкція посилення загальна – потужна рама П-подібної форми. Навіть розширення вже наявного отвору в несучій конструкції повинно супроводжуватися грамотною установкою такої рами, інакше ремонт може призвести до дуже сумних наслідків для всього будинку: «багатоповерхівка» може стати повністю непридатною для життя.
Посилення з куточка або швелера кріпиться до стіни анкерами, або металевою арматурою. Рама додатково кріпиться цементним розчином до стіни. Для кращого зчеплення на поверхні отвору робляться спеціальні зарубки. Рама будь-якого типу (з куточка, швелера, або двутавра) обов’язково приварюється до міцним, відповідним проектом, опорним п’ятах.
Матеріали і схеми посилення
Для малонавантажених стін зазвичай використовується однорядне посилення з швелера. Для більш навантаженої конструкції збирається дворядна конструкція з швелера, під які в стіні штробятся отвори. Конструкція стягується болтами через що залишився шар несучої стіни, а навантаження горизонтальної частини стіни лягає на вузьку сторону двох з’єднаних швелерів. Така конструкція дає найбільш високу міцність.
Для посилення зазвичай використовується рама з нерівнополочні металевого куточка, зазвичай 100х63х8 (за рекомендацією проектних інститутів), а також швелерів з прямими і скошеними полками, висотою від 50 до 400 мм.
Види установки рами
Є два види установки швелера і куточка: внахлест і урівень. У будь-якому випадку важливою характеристикою є дуже щільне прилягання рами до стіни. Це потрібно для того, щоб навантаження розподілялося рівномірно по металоконструкції. І не виникало скручувань, паразитних концентрацій напруг, які можуть привести до тріщин. Для цього простір між рамою і прорізом заповнюється цементним розчином: ін’єктуванням розчину або попереднім нанесенням оного. Ретельна обробка стіни під установку рами врівень є найбільш прийнятною. Найбільш простим є використання швелера з прямими полицями. Оброблення врівень під них є найбільш простий в реалізації.
ТОВ Метал Монтаж Сервіс – виготовлення металоконструкцій і монтаж металоконструкцій