Усиление несущих конструкций

Посилення несучих конструкцій стін

Нерідко для підвищення комфортності і утилітарності приміщення, з’являється необхідність вносити зміни в конструкцію несучих конструкцій. Будь-яке таке зміна і фактично і законодавчо переслідує загальну мету: збереження несучих властивостей конструкції.

Посилення несучих конструкцій

При «доопрацювання» несучих стін в проекті варто враховувати розташування отворів в несучих стінах на інших поверхах. В ідеалі вони повинні розташовуватися один над одним, а не в шаховому порядку. Найбільш складним завданням є внесення змін до стіни з цегли. Розподіл навантажень в цегляній стіні відрізняється від монолітної бетонної стіни або панелі. Перед початком місце створення або розширення отвору «розвантажується» підпорами під перекриттями, а конкретно область майбутнього «вікна» посилюється перемичками з швелера або двутавра. Ця горизонтальна перемичка розподіляє навантаження з видаляється ділянки цегли на іншу стіну.

Незалежно від того, яка несуча стіна (бетонна або цегляна), а також незалежно від того, наскільки широким буде отвір (20 см або 150 см), конструкція посилення загальна – потужна рама П-подібної форми. Навіть розширення вже наявного отвору в несучій конструкції повинно супроводжуватися грамотною установкою такої рами, інакше ремонт може призвести до дуже сумних наслідків для всього будинку: «багатоповерхівка» може стати повністю непридатною для життя.

Посилення з куточка або швелера кріпиться до стіни анкерами, або металевою арматурою. Рама додатково кріпиться цементним розчином до стіни. Для кращого зчеплення на поверхні отвору робляться спеціальні зарубки. Рама будь-якого типу (з куточка, швелера, або двутавра) обов’язково приварюється до міцним, відповідним проектом, опорним п’ятах.

Матеріали і схеми посилення

Для малонавантажених стін зазвичай використовується однорядне посилення з швелера. Для більш навантаженої конструкції збирається дворядна конструкція з швелера, під які в стіні штробятся отвори. Конструкція стягується болтами через що залишився шар несучої стіни, а навантаження горизонтальної частини стіни лягає на вузьку сторону двох з’єднаних швелерів. Така конструкція дає найбільш високу міцність.

Для посилення зазвичай використовується рама з нерівнополочні металевого куточка, зазвичай 100х63х8 (за рекомендацією проектних інститутів), а також швелерів з прямими і скошеними полками, висотою від 50 до 400 мм.

Види установки рами

Є два види установки швелера і куточка: внахлест і урівень. У будь-якому випадку важливою характеристикою є дуже щільне прилягання рами до стіни. Це потрібно для того, щоб навантаження розподілялося рівномірно по металоконструкції, не виникало скручувань, паразитних концентрацій напруг, які можуть привести до тріщин. Для цього простір між рамою і прорізом заповнюється цементним розчином: ін’єктуванням розчину або попереднім нанесенням оного. Ретельна обробка стіни під установку рами врівень є найбільш прийнятною. Найбільш простим є використання швелера з прямими полицями: оброблення врівень під них є найбільш простий в реалізації.

ТОВ Метал Монтаж Сервіс – виготовлення металоконструкцій і монтаж металоконструкцій

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі:
Цей запис оприлюднено у Статті о автором Металл Монтаж Сервис.