Пространственные фермы металлические

Просторові ферми

Металеві просторові ферми

Просторова ферма – це спеціальна конструкція, яка виконується з жорстких стійок пов’язаних між собою особливим способом. За рахунок геометричного малюнка каркаса просторової ферми, конструкція легко перекриває великі прольоти. При цьому, кількість підтримок і матеріалів мінімальне, що дозволяє ефективно використовувати доступні ресурси.

Найчастіше, просторові ферми монтуються на несучі стіни, бетонні або металеві колони. Спосіб монтажу залежить від попередньо розрахованої схеми, яка детально описує характеристики і спосіб експлуатації конструкції.

В якості основного матеріалу для ферми використовується міцний і жорсткий метал. Залежно від типу і виду з’єднань матеріал може відрізнятись. Найбільш популярними вважаються металеві просторові ферми. Вони більш довговічні і універсальні, швидко встановлюються і демонтуються при потребі. В добавок, в порівнянні з іншими матеріалами, сталь вважається більш економним варіантом для стійок просторової ферми. Розрахунок просторових ферм попередньо проводиться сертифікованими фахівцями, які чітко розуміють для чого споруджується конструкція і які цілі вона буде виконувати. Залежно від цього, проектувальник може підібрати більш вигідні методи кріплення стійок, щоб підвищити безпеку і надійність каркаса.

Конструкція і розрахунки просторових ферм

Сама ферма складається зі спеціальних стійок або стрижнів, які за певним правилом кріпляться між собою. За способом установки металевих профілів або труб між собою і обрисом загальної конструкції, просторові ферми бувають:

  • трикутні;
  • полігональні;
  • Трапецоідние.

Для того, щоб розрахунок просторової ферми був вірним, інженери попередньо становлять рівняння, в якому враховують баланс для всієї конструкції. Це служить для того, щоб детально визначити опорні реакції, проекції і моменти потенційного споруди. Тиск на стійки визначається за законами опору матеріалів. Так, прості ферми базуються на загальному методі перетинів.

Де застосовуються просторові ферми

Незважаючи на хитромудру конструкцію просторові ферми застосовуються в багатьох звичних для людини сферах життя. В першу чергу, такі каркаси відмінно служать для пристрою кульових і купольних накриттів. Їх можна зустріти в банках, цирках, виставкових павільйонах і інших схожих приміщеннях. Крім цього, просторові ферми використовуються для облаштування ангарів, аеропортів і навіть промислових заводів. Зустріти металеві ферми можна і в основі мостів, веж і маяків.

Така різноманітність є через універсальність і гнучкості даної конструкції. Залежно від матеріалу в основі, просторова ферма може змінювати габарити, розміри і форми. Головною перевагою ферми вважається те, що вона повністю вільна від внутрішніх стержнів. За рахунок цього, фінальне спорудження виходить легким, раціональним і з витонченою формою, яка може відповідати будь-яким вимогам.

Тому, раніше, просторові ферми активно використовувалися в будові літальних апаратів. Наприклад, дирижаблів або аеропланів. Деякі каркаси схем зберігаються і є прототипами для багатьох сучасних машин.

Особливою популярністю просторові ферми набрали в будівельній сфері. Оскільки конструкції мають ряд особливих властивостей, про які вже говорилося, їх ефективно використовують при покритті промислових і цивільних будівель.

ТОВ Метал Монтаж Сервіс

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: