Резка металла, виды и способы

Різка металу

Різання металу має велике значення у виробництві металоконструкцій. Це високотехнологічний процес, за допомогою нього листовий метал розрізається на різні заготовки, частини або деталі. Кожен виробник вибирає найбільш підходящий для його виробництва метод різання, часто комбінуючи їх. Адже існує багато методів, які застосовують залежно від товщини, типу металу та інших його характеристик. Давайте розглянемо найпоширеніші з них.

Різка металу: види

Розділяють два головних принципи різання металу – це механічне і термічне вплив. Або іншими словами, із застосуванням високих температур або без. Кожен з цих видів включає в себе кілька різновидів.

 1. Механічного впливу.

Механічна різання листового металу Процес відбувається за рахунок тертя металу інструменту про лист металу за рахунок високої твердості різального інструменту. Використовуються різні інструменти: пилки, прессножніци, шліфмашинки, болгарки.

 • Плюси: невисока вартість, висока точність, рівні краї. Відсутність впливу високих температур не призводить до викривлення металу
 • Мінуси: із застосуванням методу механічного різання можна отримати виключно прямі розрізи
 1. Згинання.

У цьому методі застосовується суміш води і абразивного піску. Суміш подається через маленьке сопло під великим тиском. Вона з високою точністю розрізає метал, товщина якого може досягати 30 см. При цьому краю залишаються дуже рівними, і немає необхідності додатково їх обробляти.

 • Плюси: відсутність впливу високих температур не призводить до викривлення металу на місці розрізу
 • Мінуси: висока вартість і можливість використання тільки для металів, які не схильні до корозії.
 1. Газове різання

Газова різання листового металу Базується на властивостях металу. Він гріється, плавиться і вигорає в чистому кисні при наявності надвисоких температур (понад 1000 C).

 • Плюси: дає можливість розрізати титанові листи та заготовки досить великої товщини
 • Мінуси: не можна різати кольорові метали, високовуглецеві або хромонікелеві стали. Розріз має велику ширину, низька якість, утворюються оксиди, деформації
 1. Плазмова різка.

 Плазмова різка листового металу Процес відбувається завдяки впливу на метал струменя газу температурою в межах від 5000C до 30 000 C. Товщина металу, який можна розрізати за допомогою плазмового різання, може досягати 20 см. Технологія має багато переваг, саме тому найчастіше саме її застосовують в машинобудуванні та інших промислових галузях.

 • Плюси: рез виходить тонкий і акуратний. Краї деталей в подальшій обробці не потребують. Висока точність виконання, технологія швидка і економічна.
 • Мінуси: обладнання досить дороге, але при роботі видає великий шум. Для правильного використання установок персонал необхідно навчати
 1. Лазерне різання

 Лазерне різання листового металу Київ Проходить завдяки впливу спрямованого лазерного променя. Він випаровує нагріту частина металу, яка видувається потоком газової суміші. З її допомогою можна вирізати деталі різної форми.

 • Плюси: за допомогою лазерного різання деталі виходять дуже точні, різної заданої форми, з ідеальними краями, дуже тонкий розріз. Виконання робіт будь-якої складності. Також незаперечним плюсом є відсутність деформації металу
 • Мінуси: різання дорога, не ріже лист товщі 20 мм і підходить не для всіх видів металу (не використовується для металів, які мають високу відбивну здатність).

Залежно від товщини металу, його якостей, необхідної форми підсумкової заготовки вибирають метод роботи з металом. При правильному його виборі різання металу буде відбуватися швидко і якісно.

ТОВ Метал Монтаж Сервіс виготовлення і монтаж металоконструкцій , лазерная різання металу , токарні роботи

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *