Секційна стеля на сталевих балках, поради
Секційна стеля на сталевих балках – це дуже поширений тип перекриття в старому будівництві, особливо в підвалах і господарських будівлях. В даний час цей тип перекриттів витісняється більш сучасними рішеннями, такими як збірні перекриття або щільні перекриття. Такий секційний арочний стелю роблять з цегли. В даний час цегляні секційні перекриття на сталевих балках застосовуються в першу чергу при реконструкції, реконструкції та реставрації пам’яток.
Секційна стеля – властивості і застосування
Секційна стеля – це стеля, який використовується в підвалах, а також в господарських будівлях. Конструкція такого перекриття складається з двотаврових сталевих балок і арочного цегляного склепіння. Це дуже часто зустрічається в старому будівництві, наприклад, з підвалами старовинних таунхаусів. Простір між плитою і підлогою найчастіше заповнюється посипкою з легкого матеріалу, що характеризується хорошими ізоляційними властивостями.
Аналогічна конструкція з секційним стелею має стелю Кляйна з тієї, однак, різницею, що стеля Кляйна плоский. Якщо корисне навантаження в будівлі невелика, замість сталевих балок можна використовувати збірні залізобетонні балки. Іншим стелею, який має давні традиції, є стелю Аккермана. Стеля Аккермана – це щільний стелю, традиція якого налічує понад 130 років. Ці типи рішень – легкі стелі, які нагадують цегляні стелі. Штапельні перекриття на сталевих балках можна зустріти, перш за все, в старому будівництві, як, наприклад, в підвалах історичних таунхаусів, замків, садиб або палаців. Таким чином, ця технологія будівництва перекриттів в наші дні використовується в основному в рамках реконструкції, реставрації або реконструкції історичних будівель.
В даний час секційний стелю на сталевих балках замінюється більш сучасними рішеннями. Важкі цегляні перекриття все частіше замінюють легкі щільні перекриття, такі як, між іншим, стелю Teriva або стелю Fert, а також збірні перекриття Smart. Стелі Teriva, стелі Fert і стелі Smart – це відносно легкі стелі, які при монтажі не вимагають використання дерев’яних опор, а також щодо швидкі в монтажі.
Секційна стеля – монтаж
Секційна стеля на сталевих балках виконаний в повних дошках або на ковзних колесах. Ці цегельні стелі мають осьова відстань між балками в діапазоні від 1,2 м до 1,5 м при товщині зводу ок. 1/2 цегли. Для будівель з невеликими експлуатаційними навантаженнями штапельні перекриття також можуть виконуватися на залізобетонних збірних балках, однак при цьому відстань між балками не перевищує 1,2 м.
Металеві балки в штапельних стелях захищають від іржі, закидаючи їх знизу цементним розчином на сталеву сітку, а також обертаючи виступаючу над склепінням верхню опору балки. Стельові балки слід спиратися безпосередньо на кладку, яка повинна бути вирівняна цементним носиком. Їх також можна використовувати на бетонних подушках або на залізобетонних вінках. Застряглий в кладці кінець балки також повинен бути захищений від корозії.
Штапельні склепіння можуть мати перпендикулярну або паралельну балках систему шарів цегли. Дуже важливою процедурою при монтажі таких перекриттів є запобігання вигину балок, які розпирають склепіннями. Для цього необхідно одночасно закладати цегляні склепіння ділянками, поступово рухаючись вздовж цих склепінь. Також хорошим рішенням є посилення всіх балок тимчасовими розпірками. Щоб зменшити витратні сили в крайніх склепіннях, в останніх двох крайніх прольотах можуть бути зроблені стріппери зі сталевих стрижнів.
Секційний стелю на сталевих балках – це старий тип сплаву. З такими перекриттями ми зазвичай зустрічаємося в старому історичному будинку. Ці перекриття особливо популярні в підвалах історичних таунхаусів, палаців, замків. Такі арочні перекриття в наші дні використовуються все рідше і рідше, а їх замінюють легкі щільні перекриття і перекриття зі збірних плит. В даний час вони в основному застосовуються в господарських будівлях, підвалах і при реставрації історичних будівель. Якщо ви плануєте робити перекриття, цей калькулятор витрат на будівництво допоможе вам оцінити бюджет для цієї мети.