Сэндвич-панели и их достоинства

Сендвіч-панелі і їхні переваги

Сендвіч-панелі

В сучасних економічних умовах, коли ціни не перестають невпинно зростати, навіть в будівельній галузі роблять спроби до економії, щоб створити конкурентний продукт на ринку.

Цілком зрозуміло, чому багато забудовників намагаються зменшити витрати при спорудженні об’єктів, шляхом використання більш дешевих матеріалів. Головне, щоб при цьому не страждала якість споруд, і дотримувалися всі вимоги безпеки.

Чим можуть порадувати сендвіч-панелі

Одним з подібних економічних матеріалів є сендвіч-панелі, яким притаманні значні переваги. З їх допомогою вдається забезпечити високі показники теплового опору при порівняно невеликій товщині конструкцій.

Також застосування цього матеріалу дозволяє істотно зменшити транспортувальні витрати на доставку до будівельного об’єкту. Економія відчувається і на спорудженні фундаменту, вага панелей зовсім незначний у порівнянні з цеглою, тому фундамент буде відчувати полегшену ступінь навантаження.

Так звані «легкі фундаменти» обходяться зовсім недорого. А в процесі експлуатації побудованого будинку доводитися спостерігати істотну економію енергетичних ресурсів, завдяки корисним характеристикам панелей.

Сендвіч-панелі в залежності від типу утеплювача

Розглянутий нами матеріал в загальному ракурсі представляє собою якусь будівельну конструкцію великого розміру, в якій розрізняють три шари: два зовнішніх і внутрішній.

Зовнішні кордони панелі формує металева обшивка, а внутрішність між ними заповнена теплоізоляційним наповнювачем. В якості сировини для його виготовлення може виступати пінополіуретан, базальтове волокно або пінополістирол.

Пінополіуретанових панелі

Якщо говорити про найнижчому коефіцієнті теплопровідності, то їм має пінополіуретан. Крім цього фізичного властивості, йому притаманні мінімальна гігроскопічність, відсутність схильності до появи грибка і цвілі, висока адгезія з металевим облицюванням.

Стінові огородження і покрівельні покриття багатьох виробничих і складських будівель сьогодні формують металеві сендвіч панелі на основі пінополіуретанової наповнювача.

Пінополістирольні панелі

За показниками теплозбереження цей вид панелей трохи поступається Пінополіуретановий аналогу, але зовсім незначно.

Пінополістирол має прекрасну звукоізоляцією, погано горить і характеризується більш широким спектром використання. Панелі з пінополістирольним сердечником дуже популярні в будівництві виробничих будівель, а також холодильних об’єктів.

Базальтові панелі

Серед всіх вищепредставленими типів, сендвіч-панелі на базальтовому утеплювачі відповідає найжорсткішим вимогам пожежної безпеки. Санітарні та екологічні норми також дотримані повною мірою, що дозволяє використовувати матюкав навіть в житловому будівництві.

Серед основних переваг різних видів панелей слід виділити їх технологічність. Роль несучої конструкції виконує металевий каркас, до якого в процесі складання кріпляться металеві панелі саморізів. Щоб надати виробу естетичності, утворені стики прикривають металевими профілями.

Сендвіч-панелі в залежності від функціонального призначення

Залежно від цього критерію розрізняють стінові та покрівельні панелі

Стінові панелі

Подібні конструкції експлуатуються практично скрізь, набагато легше назвати ті сфери, де вони не експлуатуються. Отже, стінові панелі використовуються для пристрою:

 • модульних конструкцій;
 • спортивних споруд;
 • холодильних установок;
 • огорож;
 • стін;
 • харчових об’єктів;
 • громадських, адміністративних, житлових будівель;
 • воріт, дверей і т. п.

Покрівельні панелі

Вже по самій назві зрозуміло, що цей типаж панелей використовується для спорудження покрівлі. При цьому, мінімальний кут нахилу покрівлі повинен скласти 5 градусів.

Швидкість і полегшена процедура монтажу панелей досягається за рахунок зручного кріплення панелей до несучої конструкції за допомогою звичайних саморізів. А завдяки особливостям конструкції панелі стикаються один з одним дуже щільно і надійно на довгий час. Термін експлуатації сендвіч-панельних споруд становить не менше 20 років.

Кожен тип панелей відрізняється своїми нюансами в конструкції, необхідними для експлуатації в тих чи інших цілях. Величезним надбанням служить той факт, що продаж сендвіч панелей відбувається в широкій колірній гамі, тобто сучасні фасади, інтер’єри, покрівлі можна виконувати в різних цікавих колірних поєднаннях.

Багато в чому, цей факт дозволив використовувати панелі не тільки в «сірому» промисловому, але і «радісному» цивільному будівництві.

Сучасні тенденції на ринку

Згідно з даними експертів популярність сендвіч-панелей в різних будівельних галузях відобразилася наступними призовими місцями на п’єдесталі:

 1. Об’єкти торгового призначення;
 2. Виробничі об’єкти;
 3. Складські об’єкти.

Потрібно відзначити, що сьогодні забудовники намагаються всілякими способами, незважаючи ні на що, звести будівельні витрати до мінімуму, навіть при використанні щодо бюджетних сендвіч-панелей.

Природно, це часто негативно позначається на якості нових об’єктів. Якщо прийняти до уваги досвід зарубіжних країн то там виконують будівництво в комплексі з одних рук, іншими словами, постачальника і монтажника панелей вибирають разом, а у нас, щоб заощадити, це відбувається окремо.

Сендвіч-панелі не змогли досі знайти такої популярності у нас як за кордоном. Багато в чому це результат поганої інформованості населення про корисні експлуатаційні характеристики даного матеріалу.

Певну лепту також вносить поширений міф про те, ніби сендвіч панелі погано доступний і дорогий матеріал і замість нього краще використовувати набагато бюджетну полистовой складання стін і дахів.

Ті господарі, які повелися на це, швидше за все, вже відчули на собі наслідки свого непродуманого рішення. Адже при низьких витратах обов’язково повинно постраждати якість.

ТОВ Метал Монтаж Сервіс – виготовлення металоконструкцій і монтаж металоконструкцій

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: