Лестница на металлическом каркасе

Сходи на металокаркасі

Сходи на металевому каркасі

Каркас сходів – основа всієї конструкції. Він відповідає не тільки за безпеку, але і є художнім елементом, який можна отдекоріровать будь-якими матеріалами. Тема цієї книги – сходи на металевому каркасі.

Каркасні сходи

В даний час каркасні системи користуються підвищеним попитом. Це обумовлено не тільки міцністю всієї системи, а й універсальністю. Сходи на металевому каркасі може бути будь-якої форми. Їх простіше монтувати, і вони більш довговічні.

У житлових будинках використовувати каркаси із залізобетону або чистого дерева недоцільно. Перший варіант досить масивний і процес зведення системи з використанням такої підстави процес трудомісткий.

Дерев’яна підстава також поступається металевому в плані міцності і довговічності. Тому оптимальний варіант це поєднання каркаса з металу з деревом. Є і більш ексклюзивні варіанти. Наприклад, ступені, виконані з мармуру або міцного скла.

Сходи з дерева

Перше місце серед конструкцій, які найчастіше використовують в індивідуальних житлових будинках, займають сходи дерев’яні на металевому каркасі. Причин для такої популярності кілька:

  • міцність;
  • довговічність;
  • можливість декорування різноманітними матеріалами, які вдало поєднуються і з металом і з деревом.

У будинках з невеликою площею, простір під системами можна обшивати гіпсокартоном і обладнати під ними невелику комору.

Дуже вдало в невеликих кімнатах виглядають і гвинтові сходові конструкції. При бажанні, замість звичайних поручнів можна використовувати красиві елементи художньої ковки. Зазвичай такі споруди досить органічно вписуються в будь-який інтер’єр.

Чи можливо, зробити сходи самостійно

Якщо ви є фахівцем, добре знайомим з властивостями металу, маєте знання досвід щодо розрахунку навантажень і додання міцності будь-якої конструкції, то ви зможете впоратися з будь-яким проектом.

Якщо у вас немає необхідного досвіду, але є велике бажання створити конструкцію власними руками ви можете скористатися вже готовими кресленнями і побудувати металевий каркас. Матеріал для сходинок ви можете виготовити самостійно або придбати вже готовий, але вам обов’язково слід враховувати певні нюанси, якщо ви зібралися розробляти власний проект, не володіючи професійними навичками.

  1. Ширина сходинки повинна бути такою, щоб було зручно ставити цілу стопу на неї (не менше 25см).
  2. Ухил металоконструкції в ідеалі не повинен бути більше 45 градусів.
  3. Величина ширини і висоти в сумі, повинна становити 45-46 см (при правильному ідеальному ухилі).

Сходи на металевому каркасі або металеві сходи, найбільш зручна та, щаблі якої змонтовані так, що відповідають ширині кроку і розміром ступні. Особливу увагу завжди слід приділяти ширині щаблі. Ця величина найбільш важлива під час спуску. Наприклад, якщо сходинки не володіють потрібною шириною, то спускатися можна тільки спираючись на п’яту. Безпечним спуском це ніяк назвати не можна, а вже якщо споруда має і неправильний, занадто великий ухил, то це може і зовсім спровокувати падіння.

Оптимальна висота сходинок повинна варіюватися в межах 17-19 см. Менший розмір змусить вас дріботати при спуску або підйомі, а більший навпаки.
Ширина маршу повинна бути не менше 80 см. В ідеалі по ній повинні вільно розходитися дві людини. У деяких приміщеннях цей фактор виконати неможливо через недостатність площі, але і занадто вузькою конструкція бути не повинна, адже спускатися по ній боком просто неможливо.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: