Шпренгельные фермы и балки

Шпренгельні ферми і балки

Шпренгельні ферми і балки широко використовуються в будівництві певних видів будівель. Найчастіше, їх використання полягає в створенні ергономічної обтічної даху, залізничних мостів, нерідко і в інших цілях. У даній статті ви дізнаєтеся: «Що таке шпренгельні ферми і балки, і в чому їх особливість» …

Балки і ферми шпренгельних типу

Ферма (в будівництві) складається з безлічі подібних балок. Самі балки можуть складатися з будь-якого будматеріалу (дерево, сталь), в залежності від необхідності параметрів міцності. Але щоб зрозуміти, чим в конструкції є балки, потрібно визначитися – що таке ферма …

Що являють собою конструкції ферма?

Ферма – це конструкція, яка складається з безлічі сукупних балок. Її головна особливість – збереження зовнішньої геометричної форми при заміні жорстких вузлів. Що це означає?

Ферму можна порівняти з будинком, звертаючи до уваги несучі і ненесучі стіни. Точно так же працюють балки в даній системі; якщо прибрати ненесучі стіну, будинок залишиться колишнім по відношенню до спостерігача з вулиці. В такому випадку, в чому полягає сенс внутрішньої конструкції ферми? Без внутрішніх балок, дана система вже не буде собою. Їх наявність відіграє основну роль – зміцнення і підвищення стійкості. Знову ж можна звернутися до дому, де несучим, допомагають другорядні стіни.

Де можна застосувати ферму

Як стверджувалося раніше, в будівництві металева ферма отримала масштабне застосування, без якого складно уявити певні металеві конструкції

Приклади:

  1. Кроквяні системи (каркаси дахів). Щоб утримати азбестовий шифер на довгій даху, де довжина бруса досягає довжини до 2 метрів, доведеться встановити опорні балки, що впираються на підлогу горища. Таким чином, отримуєте найбільш просту конструкцію типу «ферма».
  2. Ж д мости. Масивні поїзда, що досягають ваги до декількох кілотонн не зможуть перетнути прірву навіть на величезній сталевій плиті, не кажучи вже, що встановити таку плиту – безглузда трата матеріалу. Єдиний вихід – шпренгельні ферми. Подивившись на міст, ваше уявлення ферми вже більше проясниться: тут кожна шпренгельних балка спирається один на одного і збільшує переносимість сили тяги в шалений кількість разів. Так що будь-який потяг проїде по такому мосту без найменшої шкоди для бруківки ферми.
  3. Двигуни. Ну і найскладнішу конструкцію ферми, ви зможете знайти в сучасних двигунах. Дрібні сегменти в складі приладу обертають один за одним інші лопаті. Але тут немає мети збільшити міцність виробу, а навпаки – передати кінетичну енергію суміжних об’єктів. При заміні внутрішніх частин, геометрична форма корпусу двигуна залишається колишньою. Однак такий приклад буде ближче до інженерних поняттям, ніж будівельним.

Привести сюди можна ще масу прикладів, потрібно лише докладніше розглянути схему схожого пристрою …

Чим корисна конструкція «ферма»

Широке застосування отримала конструкція не з проста. Ось причини її зручності, а іноді і необхідності:

  • Економічність . Цінне оброблене дерево, або зовсім сталь, вимагає економічності при своєму витраті. Але не можна забувати про надійність. Тому система ферми значно заощадить видатковий будматеріал. А міцність збільшиться навіть більше, ніж при неекономічному варіанті.
  • Практичність . Надійна конструкція дозволить утримувати великий тиск з усіх боків шпренгельної ферми. А при необхідності збільшити силу пружності, в будь-який момент є можливість замінити наявну шпренгельних балку на міцнішу.

Сподіваємося ви змогли уявити, чим є шпренгельних ферма і її балки. Тепер ви зможете відрізнити дану конструкцію від будь-якої іншої.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: