Складские стеллажи

Складські стелажі

Складські металеві стелажі

Стелажі складські або стелажі для складу. Всупереч стереотипам, жоден склад не схожий на інший. У всіх складських приміщень існують індивідуальні характеристики і конкретне призначення. Так що при виборі системи зберігання для приміщення, необхідно враховувати всі параметри безпеки. При правильному виборі типу стелажів підвищується ефективність і ергономіка приміщення.

1. Фронтальні стелажі для складу

Стелажі фронтального типу використовуються при зберіганні з піддонами. Це найпоширеніша система складування. Вона є своєрідним базисом для всіх інших типів.

Основні компоненти фронтальної конструкції – це балки і стійки поздовжнього типу, виконані з перфорованих профілів.

У фронтальних стелажів спрощена конструкція, їх дуже просто встановити і управляти ними. Тому маніпуляції з розміщеними продуктами здійснюються набагато швидше.
Системи фронтального типу добре використовуються в системах охолодження, оскільки вони стабільно працюють як при -40, так і при +40.

Фронтальні стелажі домінують в сфері невеликих складських приміщень, з великим товарним спектром.

2. Середньо вантажні стелажі (палетні стелажі) на склад

Середньо вантажні конструкції вважаються різновидом паллетних систем, з залізними полками, ДСП або досочних настилами. Якщо є серйозне навантаження на балки, полки можуть бути посилені за рахунок ребер жорсткості, або введенням допоміжних балок поперечного типу.

Середньо вантажні стелажі використовуються при зберіганні продукції, яку неможливо зберігати на піддонах. Вони найбільше підходять для зберігання автомобільних покришок і дисків, запчастин, товарів в ящиках і коробках.

3. Універсальні конструкції

Використовуються в офісах, архівах, банках, на складах, в магазинах і просто в повсякденному побуті. Основні складові – полки і стійки на зацепах, або на болтах. У них часто вбудовуються бічні обмежувачі і роздільники полиць, перегородки, з’єднувальні планки і т. П.

Переваги:

  • простота і швидкість збірки,
  • можливість регулювати висоту розміщення полиць.

Елементи конструкції роблять з якісної сталі, покритої порошковою емаллю.

4. Консольні стелажні конструкції

Використовуються при зберіганні великогабаритних товарів. Такі стелажі плануються і здійснюються на чітко визначену характеристик і габаритних розмірів конкретних вантажів.
До складових частин стелажів консольного типу відносять вертикальні стійки і горизонтальні консолі. Стійки поділяють на два типи: односторонні і двосторонні (останні – більш стійкі). Вони з’єднуються болтами і пригвинчуються до підлоги, за допомогою анкерних елементів.

Обладнуються відображають елементами, відбійниками і обмежувачами.

5. Стелажі глибинної конструкції

Використовуються, переважно, на складах, для безпечного зберігання вантажів на піддонах. Від систем фронтального типу відрізняються перш за все тим, що тут не потрібні проходи між рядів, оскільки навантажувачі працюють у внутрішній частині стелажних осередків.
Конструкції такого типу надзвичайно ефективні на складах, з однотипною товарною структурою і великими обсягами складування.

6. Мезонинні стелажні конструкції

Система мезонінних конструкцій призначена для багаторівневого зберігання вантажів, з ефективним використанням вільного простору, в приміщеннях з високою стелею.
Фактично, це звичайні металеві стелажі, розташовані на ярусах різної висоти, забезпечених підлоговими панелями. Яруси збільшують обсяг використовуваного простору в кілька разів, дозволяючи розставляти вантажі відразу на декількох (два, чотири, або більше) рівнях.

7. Гравітаційні стелажі

Відносно новий і один з найефективніших типів складування, має вузьку спеціалізацію: зберігати однотипні товари у великих обсягах.

Для транспортування використовується спеціальна похила доріжка з роликами, які, під впливом гравітації, переміщаються разом з об’єктом в область вивантаження.
Гравітаційні стелажі працює за принципом FIFO ( «першим прийшов – першим пішов»): методу складської логістики, при якому, перші прийшли товари – першими ж і продаються.

Доставка вантажів у такий спосіб заощаджує чимало часу, а ефективність і продуктивність праці – підвищується в рази. Більш того, така система забезпечує найкращий облік і контроль складаються продукції.

8. Архівні стелажі (включаючи конструкції мобільного типу)

Архівні стелажі поділяють на два типи: стаціонарний і мобільний. У конструкцій останнього типу є безумовна перевага – їм не потрібні міжскладських проходи, а значить доступною для використання площі в рази більше.

У випадку зі стаціонарним типом, краще використовувати універсальні конструкції. Їх переваги:

  • низька ціна;
  • висока швидкість доставки вантажу;
  • ергономічність;
  • простота збирання та розбирання;
  • естетична привабливість.

Основні елементи стаціонарного типу – полки і стійки, що володіють ребрами жорсткості. А також різні перегородки, обмежувачі, планки і т. П.

У великогабаритних приміщеннях, архівні стелажі збираються в секції. Завдяки цій обставині, на складах знижується кількість стійок, що благотворно впливає на підсумкову вартість. Однак, в той же час знижується здатність навантаження.

Тому, найбільш ефективний спосіб збирання стаціонарних систем – встановлювати полки на окремо стоять стійки. При необхідності можна з’єднати стійки разом і закріпити на стінці.

9. Торгові стелажі і вітрини

На успішність і рентабельність магазина впливає безліч критеріїв, одним з яких є грамотне оформлення внутрішнього простору торгової точки. Мета завжди одна – правильно презентувати товар потенційному покупцеві і познайомити його з наявним асортиментом.

Найбільше на обсяги і якість оснащення торгової точки впливають стелажі, полиці, вітрини і прилавки. Наприклад, кольорові стелажі зазвичай використовуються при демонстрації новинок і спеціальних пропозицій, це звертає увагу покупця на конкретний товар та збільшує продажі в певних сегментах. А полки і вітрини, крім того, що вони забезпечують ергономіку і доступність товарів для споживача, також створюють естетичний комфорт, що привертає покупців.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: