Крепление металлоконструкций

Способи кріплення металоконструкцій

Кріплення металоконструкцій

У будівництві дуже популярна технологія із застосуванням металоконструкцій. Вони полегшують і значно здешевлюють будівництво об’єктів різного призначення. При монтажі металоконструкції особлива увага приділяється її кріпленню. Від того як грамотно воно виконано буде залежати надійність всієї споруди. Для з’єднання застосовують такі способи, як зварений, болтової, заклепувальний.

Зварне кріплення

Зварене з’єднання досить часто використовується на практиці, а виходить воно за допомогою зварювального апарату. Існує кілька типів зварних з’єднань:

  • стикові – для зварювання елементів, розташованих в одній площині. Цей метод відрізняється економічністю, але вимагає великої точності і майстерності;
  • кутові – для кріплення елементів конструкції, розташованих під кутом;
  • нахлесточного – для з’єднання паралельно розташованих елементів і з невеликим перекриттям. Цей спосіб вважається більш простим, але менш міцним;
  • таврові – для з’єднання торця одного елемента з площиною іншого.

Вибір типу зварного з’єднання залежить від площини дотику, товщини металу і наявності робочого обладнання.

Перевага цього методу полягає у високій герметичності шва, що надійно охороняє металоконструкцію від проникнення вологи між елементами. Використання зварювання знайшло широке застосування завдяки можливості приєднання до основної конструкції деталей різної форми без обмеження їх положення в просторі. Зварений спосіб з’єднання дозволяє створювати дуже складні за формою конструкції.

До недоліків зварювального кріплення можна віднести неможливість виконання робіт без спеціального зварювального апарату і надійного джерела струму.

Болтове кріплення

Болтове з’єднання більш трудомістка й складна, якщо порівнювати його зі зварювальним. Як з’єднувальні елементи виступають монтажні болти. Вони можуть відрізнятися за специфікою виготовлення і бути:

  • нормальної точності;
  • підвищеної точності.

Вид і діаметр болтів підбирається в залежності від призначення конструкції і навантаження на з’єднання.

Переваги болтового кріплення полягають в тому, що воно забезпечує міцну зв’язку елементів, але одночасно дозволяє зробити розбір конструкції. Це дуже зручно і економічно, якщо буде потрібно замінити зносився вузол.

Недоліками цього способу кріплення є геометрична обмеженість. Поверхні елементів повинні бути рівними і ідеально збігатися, інакше буде складно домогтися достатньої міцності зчеплення.

Заклепувальне кріплення

Цей спосіб не дуже поширений на практиці, так як вважається неекономічним по витрачанню матеріалу. Але разом з тим він дуже зручний і простий в монтажі металоконструкції. У ролі сполучних елементів виступають заклепки – стрижні з головками на кінцях. Вони знайшли застосування:

  • в особливо відповідальних металоконструкціях, які в процесі експлуатації зазнають значних вібраційні навантаження;
  • в спеціальних конструкціях, де неможливо застосування зварювання.

Переваги способу полягають в забезпеченні дуже міцного і компактного з’єднання. До недоліків відноситься велика витрата клепаних елементів і висока трудомісткість складання.

Вибір того чи іншого способу кріплення здійснюється виходячи з призначення металоконструкції. Якщо необхідно провести збірку складних за формою елементів металопрокату, то краще підійде зварювальний метод. А для створення розбірної конструкції ідеальним варіантом буде болтове кріплення.

Завод металоконструкцій Метал Монтаж Сервіс – виготовлення металоконструкцій і монтаж металоконструкцій.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: