Технология лазерной резки металла

Технологія лазерного різання металу

Технологія лазерного різання металу

Різка металів лазером стала доступною не так давно – після появи відповідного обладнання. Процес частково нагадує обробку металу зварювальної або плазмовою дугою. Сфокусований промінь світла випалює, плавить метал, а вдихається газ забирає залишки розплавленої маси.

Переваги

У той же час лазерна різка металу має свої явні переваги і особливості. Даним способом можна обробляти різні метали і їх сплави, існують обмеження лише по товщині листа (від 0,2 мм до 4 мм) і по його розмірам, які не повинні перевищувати значень 1500 * 3000 мм.

  • Перераховуючи переваги лазерного різання, слід виділити той факт, що в ході цього процесу механічна дія на заготівлю не проводиться, тому на деталях відсутні пошкодження.
  • При даному виді обробки в місці зрізу не виникає окалина. Вона з’являється в рідкісних випадках і легко видаляється з поверхні деталі, не залишаючи ніяких слідів.
  • Матеріал при різанні не гріється, тому лазерна технологія широко застосовується для обробки металів, що мають високі показники теплопровідності.
  • Технологія лазерного різання відрізняється високою точністю, можлива похибка не перевищує 0,1 мм. Мінімальна кількість відходів роблять її економічною, а велика швидкість виготовлення деталей – високопродуктивної.
  • Варто відзначити і універсальні якості лазерного обладнання, яке можна перебудувати і використовувати для виробництва деталей різного виду. На лазерних верстатах можна виконувати фрезерні роботи, висвердлюють отвори, гравірувати поверхні.

Якісна різання металу можлива, якщо вибрано необхідне обладнання. Наприклад, на твердотільних лазерних верстатах обробляється мідь, латунь, алюміній і його сплави. Поява волоконного лазерного обладнання позитивно відбилося на швидкості різання сталей, а газове – дозволяє різати сплави, що відрізняються високою міцністю.

З огляду на високу вартість обладнання для лазерного різання, варто визнати, що подібне придбання під силу тільки великим компаніям. Якісні послуги лазерного різання вимагають і добре підготовлених кадрів. Перед початком роботи оператор, у якого є освіту, не нижче спеціального середнього, займається налаштуванням верстата. Потім він вводить параметри обробки деталі, всі інші операції здійснюються автоматично. Процесор, вбудований в верстат, контролює точність різання і весь процес обробки.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: