Строительные опалубки

Види сучасних будівельних опалубок

Будівельні опалубки

Будівельні опалубки. Для того щоб бетон затвердів, прийнявши при цьому потрібну форму, використовують опалубку. Кожен з нас напевно бачив, як майстри перед бетонними роботами збивають дивну конструкцію з будівельних відходів та обрізків пиломатеріалів. При цьому особливу увагу приділяють зазорам, так як рідкий бетон має здатність проникати в найменші щілини.

Використану опалубку, як правило, потім утилізують, так як подальше її використання вже неможливо.

Сучасні будівельники давно відмовилися від використання одноразових опалубок.

  1. По-перше, така опалубка коштує грошей.
  2. По-друге, на її виготовлення витрачається багато часу.

Сьогодні на будівництвах застосовують опалубки, виготовлені солідними фірмами. Ці конструкції можна використовувати неодноразово. Найчастіше для виготовлення опалубок використовують листовий метал. Але виробники випускають також опалубки з пластика і деревини.

У цій статті описані основні моделі опалубок.

Коротка класифікація опалубок

Розрізняють два основних види таких пристосувань:

Опалубки класифікують також за матеріалом, з якого вони виготовлені: металеві, дерев’яні та пластикові.
Крім того, існують і інші модифікації таких конструкцій.

Розбірно-переставна опалубка

Цей тип опалубок характеризується можливістю повторного використання. Принцип використання полягає в тому, що після затвердіння бетону опалубку розбирають, переносять і монтують на новому місці. Будівельники стверджують, що при правильній експлуатації такі опалубки здатні витримати до 100 циклів розбирання-збирання.

Зазвичай щити розбірно-переставних опалубок роблять з листового металу. Але існують також і пластикові щити.

Термін використання таких опалубок залежить від металу, з якого вони виготовлені (чорна або оцинкована сталь, алюміній і ін.), Його товщини, а також від правильної експлуатації.
Особливою вимогою при виготовленні знімних опалубок є їх легкість, надійність і простота монтажу. Для складання щитів в єдину конструкцію використовують спеціальні кріпильні елементи, виготовлені зі сталі.
При будівництві однотипних споруд будівельники вважають за краще користуватися знімною опалубкою змінного типу. Такі конструкції можна пересувати домкратами без розбирання, що дозволяє значно економити робочий час.
Застосовується незнімна опалубка для заливки не тільки прямокутних бетонних конструкцій. Її можна використовувати також для створення фігурних архітектурних елементів.

Незнімна опалубка

Незважаючи на свою назву, цей вид опалубки не має нічого спільного з примітивними одноразовими конструкціями.

Так в житловому будівництві називають абсолютно нову технологію заливки бетону. Суть методу полягає в тому, що після заливки бетону в опалубку, вона стає частиною конструкції будівлі.

Незнімні опалубки бувають різних форм. Найбільш поширеними є конструкції, виготовлені у вигляді окремих блоків. Розміри і вага блоків дозволяють переносити і монтувати їх вручну.

Найчастіше для виготовлення таких конструкцій використовують пінополістирол. Є також опалубки, виготовлені з інших матеріалів, що мають подібні властивості.

Блоки такої опалубки виготовляють у вигляді двох, конструктивно з’єднаних між собою пінополістирольних щитів. У простір між щитами заливають рідку бетонну суміш.
Так як пінополістирол є прекрасним теплоізолятором, то побудований з таких блоків будинок має підвищені теплоізоляційні характеристики.

Властивості будинків з незнімної опалубки

Перевагами будинків, побудованих з пенополистирольной опалубки, є такі їх властивості.

  1. Використання такої опалубки дозволяє будувати значно тонші стіни. Це збільшує площу внутрішніх приміщень.
  2. Опалубка стає частиною конструкції будинку, тому економиться час на її розбиранні. Це скорочує терміни будівництва.
  3. Через незначну вагу такої опалубки і зменшеною товщини стін, відпадає необхідність влаштування складних і дорогих фундаментів.
  4. Пінополістирольна опалубка – прекрасний теплоізолятор. Через це скорочуються експлуатаційні витрати на опалення будинку, а також відпадає необхідність додаткових теплоізоляційних робіт.
  5. Будинки з такою опалубки будують в 10 разів швидше за звичайні будівель з цегли і бетону, так як пінополістирольні блоки зручно і швидко монтуються.
  6. Такі будинки набагато більш сейсмостійкі.
  7. Але найважливішою перевагою будинків з незнімної опалубки є те, що їх вартість набагато нижча за ціну споруд з традиційних матеріалів.

Завод металоконструкцій ТОВ Метал Монтаж Сервіс

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: