Виготовлення фланців
Фланці – це парна кріпильна деталь, частіше кругла, в формі диска (рідше квадратна), яка використовується в якості з’єднувального елемента при монтажі трубопроводів, а також резервуарів, посудин, валів та інших подібних елементів. Широко поширене застосування таких деталей як в промисловості, так і в сфері комунального господарства, там, де потрібно міцне, надійне і довготривале кріплення з’єднань в трубопроводах або вузлах промислового обладнання.
Фланці – надійне кріплення, перевірений часом
Від якості з’єднання труб, рухомих і нерухомих деталей, залежить робота механізму, герметичність трубопроводу. Тому для виготовлення фланцевих з’єднань використовуються високоякісні метали – сталь і сплави, кольорові метали. Це можуть бути:
- сталь вуглецева;
- нержавіюча сталь;
- алюміній і сплави;
- чавун;
- бронза;
- латунь;
- різні види пластиків.
Фланці зазвичай підбирають або виготовляють з того ж матеріалу, що і труби. Якщо має бути використовувати з’єднання в агресивному середовищі, особливі вимоги пред’являються до якості металу. Невдало підібрана деталь з дешевих матеріалів може привести до аварій, внаслідок розгерметизації. Тому обов’язково враховують тиск, температуру носія та інші характеристики, які безпосередньо впливають на міцність кріплень.
Існують затверджені вітчизняні стандарти, відповідно до яких виготовляють такі деталі. Також є стандарти Європейського комітету зі стандартизації (EN).
Фланці із сталі і їх види
Основні види фланців зі сталі, які використовуються в кріпленнях:
- Плоскі приварні .Звичайно розташування – на кінці труби, закріплюються за допомогою зварювання.
- Вільні. Складаються з кільця і фланця. Кільце, зафіксоване на кінці труби, обмежує переміщення фланця.
- Комірні. Відрізняються наявністю так званої «спідниці» під приварення. Зміцнюють подібний елемент, використовуючи зварювання.
У деяких випадках цілком доречно використовувати для виготовлення кріпильних деталей кольорові метали, неметали. Але найнадійнішими і довговічними вузлами завжди вважалися металеві, а точніше, сталеві. Фланці із сталі вигідно відрізняються від усіх інших своїми чудовими характеристиками:
- Висока міцність, надійність.
- Стійкість до корозії, високої вологості.
- Багаторічний термін служби.
- Метал стійкий в агресивному середовищі, не втрачає властивостей, будь то кислота або високі температури, надвисокий тиск.
Сталеві фланці найкращим чином допоможуть поєднати труби, особливо якщо вони мають різні діаметри. Використовуються також, коли потрібно встановити на трубах різні необхідні для роботи пристрою, або ж, наприклад, арматуру. При підведенні труб до ємностей під тиском (гази, рідини), різним резервуарів також не обійтися без надійних сталевих деталей.
Нові тенденції в технології виготовлення фланців
Для кріплення фланців використовуються болти, шайби, шпильки. Для цього на деталях робляться отвори. Раніше на заводах металообробки виготовлення подібних деталей з отворами, виїмками, западинами вироблялося на верстатах механічним шляхом. Але для виробів, які схильні до впливу високих навантажень, висуваються особливі вимоги. Тут потрібні точні розрахунки і бездоганне виконання.
Найбільш точно відповідають кресленням вузли та деталі, при виготовленні яких використовують останні досягнення і новинки в технологіях металообробки. Деякі з них застосовують досить таки успішно. Це – лазерна різка металу, за допомогою якої досягається ідеальне виконання будь-яких, в тому числі найскладніших виробів хитромудрих конфігурацій.
Чому обирають лазерну різку металу при виготовленні деталей і конструктивних елементів зі сталі і нержавіючої сталі?
Все просто, головні переваги такої технології давно відомі і перевірені досвідом:
- ювелірна точність до 0.1 мк, будь-які лінії різу ідеально виконуються, шлюб відсутня;
- висока якість виробів, виконаних на автоматизованих верстатах;
- економія часу при виготовленні деталей;
- скорочення непродуктивних витрат (не потрібно механічна обробка країв, так як немає задирок);
- відсутня нагрів заготовки, деформація;
- не має значення, скільки деталей замовлено – вигідно виконувати як одиничні екземпляри, так і цілі серії.
Де краще замовляти виготовлення фланців?
Найкраще вибирати перевіреного виконавця замовлень, який забезпечує контроль якості на всіх етапах, постійно стежить за новітніми досягненнями в галузі. А гарна якість металовиробів можна уявити без використання на виробництві технології лазерного різання металу.
Потрібні фланці – можна вибрати і замовити будь-які, навіть якщо їм доведеться працювати при температурі +500 градусів Цельсія, надвисокому тиску, в агресивному середовищі.