Ферма металева
Ферма металева – являють собою металоконструкції з стрижнів, які з’єднуються між собою вузлами. Важливо, що геометрія такої системи не буде змінена навіть у випадку, якщо вузли жорсткого типу замінені шарнірами. Також, ферми бувають залізобетонними або ж дерев’яні та комбіновані. Вибір залежить від сфери застосування, але все ж найбільш міцними вважаються металеві ферми або ж залізобетонні.
Виготовлення ферм з металу на даний момент знаходиться на високому рівні. Це обумовлено тим, що застосування металевих ферм досить велике:
- Стайні.
- Мости.
- Спортивні споруди.
- Криті споруди – павільйони і тенти.
- Металеві конструкції для монтажу сцен.
- Інші сфери будівництва.
Зазвичай, для будівельних робіт нинішнього часу, такі ферми застосовуються для того, щоб при перекритті прольотів великих розмірів, оптимізувати будівництво так, що:
- Стане можливим зниження витрат матеріалів, які використовуються для будівництва.
- Полегшення металоконструкцій будівельного об’єкта.
- Зниження собівартості за будівництво об’єкта.
Які бувають металеві ферми
Среді ферм з металевих конструкцій для будівництва розміром 10, 12, 15,18 метрів можна виділити наступні види:
- ферма металева, має висячу конструкцію для споруд з одним прольотом.
- Металева ферма, має будівництва і підкоси.
- Також, варто виділити ферми шириною від 8 метрів, які також призначені для будівель, що мають всього один проліт.
- Кроквяна ферма похила.
- Металеві ферми спеціально для дахів мансарди.
- Балкові ферми з металу.
- Одностенчатие ферми.
Одна з найбільш популярних конструкцій металевих ферм – кроквяна. Це пов’язано з тим, що, по-перше, будівництво із застосуванням такої ферми досить економічне, а по-друге, вона має дуже жорстку геометрію. Основна форма даного виду ферми – трикутник. Вона складається з двох поясів, нижнього і верхнього, а також затягування. Кроквяні елементи з’єднуються з прогоном верхніми кільцями. А нижні кроквяні елементи встановлюють безпосередньо на стіні споруди зовні разом із кроквяними кінцями другого, нижнього пояса. Але, для дуже важких матеріалів для покрівлі, кроквяна ферма може не підійти.
Переваги і недоліки металевих ферм
Щодо переваг, то варто виділити основні плюси:
- Надійність.
- Стійкість до природних змін.
- Зручність і швидкість монтажу.
- Високий термін експлуатації.
Але, також у металевих ферм є ряд своїх недоліків:
- Велика маса у стропильних ферм. Потрібна спеціальна техніка для підйому і установки.
- Низький опір високих температур. У разі пожежі – це критично і може привести до повного обвалення будівлі в разі загоряння.
- Висока вартість монтажу кроквяних металевих ферм.
Вибір матеріалу, з якого буде виконана ферма, залежить від ряду факторів. Але, тим не менш, переваги ферм з металу – незаперечні і часто їх мінуси не є достатніми для того, щоб відмовитися від використання металевих ферм. Важливо, що такі конструкції вимагають особливо ретельної і уважною проектування, а також виготовлення, так як від цього залежить загальна безпека і терміни експлуатації споруди. Ферма металева 10, 12, 15, 18 метрів виготовляється на нашому заводі ТОВ «Метал Монтаж Сервіс» у відповідності з усіма вимогами, нормами і правилами.
ТОВ Метал Монтаж Сервіс – виготовлення металоконструкцій і монтаж металоконструкцій