Изготовление шестерен на заказ

Виготовлення шестерень на замовлення

Виготовлення шестерень

Виготовлення шестерень, в яких завжди є потреба в промисловості, на селі, на транспорті, всюди, де працюють машини, здійснюється зазвичай на різних фрезерних верстатах. Лазерна ж різання металу на високоточному обладнанні відкрила нові перспективи для виконання робіт, де потрібно ідеальна точність і високу якість, в тому числі і для виробництва зубчастих коліс.

Завод «Метал Монтаж Сервіс» традиційно лідирує в галузі, освоївши новітнє обладнання з ЧПУ, широко застосовуючи лазерну різку металу в процесі виготовлення складних деталей.

Види шестерень

В емблемах багатьох заводів і навіть в гербах міст не випадково можна побачити зображення шестерні. Чи не буде великим перебільшенням сказати, що на цьому невидно коліщатку тримається ВСЕ. Металообробка, машинобудування, експлуатація машин і механізмів, швидкість руху, майбутній урожай, вода з крана і ін., Ін.

Шестерня (інша назва – зубчасте колесо) – це основна деталь зубчастої передачі. Спрощено – диск з нарізаними по колу зубами, що входять в зачеплення з такими ж зубами інший зубчатки. Колесо, що передає крутіння ззовні, вважається провідним, що приймає крутний момент – веденим. Залежно від того, яку швидкість потрібно передати, кількість зубців і діаметри шестерень можуть бути рівними, і більше, і менше. У схемі передачі шестерні розташовуються і паралельно, і перпендикулярно, і під кутами – так, як диктує необхідність передати рух. Під виконання певних завдань підведені і види шестерень:

 • зубчатки циліндричні;
 • конічні шестерні;
 • передача рейкова (колесо з нескінченним радіусом);
 • шестерня-зірочка (деталь-основа ланцюгової передачі);
 • коронка (особлива шестерня з зубами на боці).

Конфігурація циліндричних зубчастих коліс залежить від профілю «зубів». Використовуються всі види: прямозубі і косозубиє, а також шевронні («ялинка»), складні гвинтові та інші.

Варіанти виготовлення зубчастих коліс

На заводах металевих виробів для виготовлення зубчастих коліс, як правило, завжди використовувалися фрезерні або зубонарізні і зубодолбяжние верстати. Але прогрес не стоїть на місці, основні фонди підприємств поступово оновлюються, освоюються нові технології в металообробці.

Механічні способи обробки металу не можуть зрівнятися з тією ювелірні, якої можна досягти, використовуючи лазерну різку металу. При виготовленні шестерень висока точність – це необхідність, адже можливості для покращення якості деталі – це запорука гарної безшумної і безаварійної роботи машини, верстата або механізму, де шестерня буде встановлена.

Хоча для більш грубих робіт, які не потребують позамежної точності, цілком достатньо традиційного обладнання. Для виготовлення деталі на фрезерному верстаті спочатку вирізають заготовку з листового металу, що призводить до зайвих витрат – і трудовим, і матеріальним. Особливо невигідно, якщо замовлена ​​невелика партія виробів зі складною конфігурацією.

Виготовлення шестерень на сучасному лазерному обладнанні

Для виготовлення складних деталей, в тому числі і численних варіантів шестерень, застосовується обладнання, де задіяний лазерний промінь.

Процес лазерного різання металу здійснюється поетапно. За допомогою комп’ютерних технологій розробляється проект, створюється файл, завдяки якому здійснюється процес виготовлення деталей. На верстаті розташовується лист металу (товщиною він може бути від 0.2 мм). Наприклад, товщина листа нержавіючої сталі може скласти 40 мм.

Метал спочатку плавиться лазерним променем, потім видувається струменем газу. В результаті можна отримати шестерінки з самими різними варіантами зубів, в точній відповідності із заданою програмою. Завдяки верстатів з ЧПУ робота виконується швидко і якісно.

Переваги технології лазерного різання при виготовленні шестерень на замовлення:

 • висока швидкість різання;
 • мінімальна деформація металу, відсутність задирок, гарт робочої поверхні зубів;
 • можливість вирізати шестерінки з будь-якою конфігурацією і профілем зубів;
 • максимальна точність різання і чітка відповідність кресленням інженера-конструктора;
 • оптимальний розкрій, економія металу;
 • будь-який розмір і асортимент партії виробів.

Використання технології лазерного різання економічно вигідно: виключений тривалий процес виготовлення заготовок і інших операцій, пов’язаних з попередньою підготовкою до виробництва металовиробів.

Якщо виникла необхідність замовити зубчасте колесо або інші деталі, а також вироби, що вимагають верстатної обробки – на нашому заводі допоможуть з кресленнями і підберуть найкращий варіант виготовлення металовироби.

Виготовлення шестерень на замовлення виконується на лазерному верстаті з ЧПУ, що гарантує відмінну якість і надійність при експлуатації.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: