Высотные сооружения из металла

Висотні споруди

Висотні споруди з металу

Висотні споруди такі, як офісні і житлові будівлі, розважальні та торговельні центри, активно витісняють класичну архітектуру. Використання бетону, цегли, каменю занадто обходиться занадто дорого в порівнянні з застосуванням металевих модулів, балок, окремих сталевих елементів. Виготовлення металоконструкцій обходиться дешевше, ніж виробництво залізо-бетонних конструкцій. При цьому істотно знижуються витрати, пов’язані з будівництвом фундаменту.

Висотні споруди з металоконструкцій

Метали в будівництві застосовувалися завжди. Ще в середні століття за допомогою скоб з різних сплавів скріплювалися кам’яні блоки. Пізніше з появою чавуноплавильних технологій металеві вироби стали активно використовувати для зведення надійних висотних конструкцій.

Наприклад, в кінці 18 століття у Великобританії був зведений міст через річку Северн. Довжина чавунного прольоту становить 30,6 метрів. Ця споруда експлуатують досі, і воно вже давно є пам’ятником архітектури.

Винахід прокатних технологій і пудлінгових печей призвело до того, для побудови висотних споруд різного призначення стали використовувати спочатку металеві ланцюги, а потім і сталеві троси. Так, знаменитий Бруклінський міст тримається на 19-жильних тросах вже більше 130 років. Це при тому, що для зведення підвісної конструкції використовували досить важкі будматеріали: граніт, цемент, вапняк.

Проблема підвісних мостів полягає в їх недостатню твердість. Тому архітектори стали застосовувати будівельні металоконструкції із сталевих профілів – балок і труб. А ще пізніше з’явилися так звані ферми з металопрокатний продукції. Цілісні конструкції істотно полегшили вагу висотних споруд, що призвело до використання їх в будівництві житлових і промислових будівель.

Будівельні металоконструкції в сучасній архітектурі

Самою відомим в світі висотним спорудою є Ейфелева Вежа. 324-метрова споруда складається з більш, ніж 18 000 елементів і при цьому вага самої металоконструкції всього лише 7300 тонн, а разом з фундаментом трохи більше 10 000 тонн. Її поява стала потужним стимулом розвитку сучасної архітектури, в якій металеві конструкції стали основою гігантських комерційних і житлових приміщень.

І це не дивно! Адже такі висотні споруди зі сталі:

  • Мають максимально тривалий термін експлуатації;
  • Міцні, а тому надійні;
  • Витримують значні навантаження на розрив, вигин, скручування;
  • Мають граничної вогнестійкість;
  • Монтаж металоконструкцій можна виробляти в будь-яку погоду і пору року;
  • Легко демонтуються і при потребі збираються в іншому місці.

Крім цього металеві сплави – це самий екологічний матеріал, який піддається повній переробці і може бути використаний повторно.

У США ще в кінці 19 століття стали почали активно займатися проектуванням металоконструкцій і зводити з їх допомогою висотні споруди. Самою впізнаваною будівництвом став хмарочос, в якому розмістився головний офіс компанії Крайслер.

Його звели в 1930 році в найбільш популярному на той час стилі ар-деко. При цьому основна конструкція виконана за старовинною німецькою каркасною технологією фахверк. Тобто в якості основи використовувалися металеві рами, які зсередини заповнила кам’яна кладка.

Висотні споруди з будівельних металоконструкцій поступово стали завойовувати весь світ. В Японії оцінили надійність і стійкість нової технології. В результаті Токіо прикрасило одне з найбільш незвичайних будівель, яке відоме під назвою Небесне Дерево.

Ця телевізійна вежа має висоту 471 метр без шпиля, висота якого 163 метри. Трикутні металоконструкції, що становлять основу гігантського будови, мають 68-метрові боку. Це дозволяє витримувати найпотужніші підземні поштовхи, гасячи наполовину їх потенціал. Зовнішня сталева конструкція складена з труб, що мають в діаметрі від 2-х до 3-х метрів.

Висотні споруди в Україні

Найвищим хмарочосом в нашій країні по праву вважається Житловий Комплекс Кловський, розташований в самому центрі столиці. Його офісна частина була зведена з використанням будівельних металоконструкцій. Висота споруди 168 метрів, а кількість поверхів – 47. У будинку є 6 високошвидкісних і 3 пасажирські ліфти.

В основному ж в Україні за допомогою металоконструкцій будуються величезні торгово-розважальні центри, офісні будівлі і складські приміщення. Однак, як стверджують архітектори, каркасні висотні споруди незабаром стануть візитною карткою всіх мегаполісів нашої країни.

ТОВ Металл Монтаж Сервис  – металоконструкції

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: