Типові вузли металевих ферм
Вузли металевих ферм – одне з провідних винаходів будівництва. Важливо врахувати, що дана техніка в будівництві за допомогою ферм з металу може бути використана навіть для зведення будівельних конструкцій з дуже великим навантаженням, такий як міст. Вузол ферми забезпечує безпеку, а також надійність під час подальшої експлуатації. Що ж являє собою такий елемент? По суті своїй вузол складається з ряду сегментів. І вже до цих сегментах кріпляться способом зварювання стиковими швами патрубки. Патрубки же в свою чергу необхідні для того, щоб кріпити різні будівельні елементи. Наприклад, кріпитися можуть розкоси, стояки, а також різні елементи нижнього пояса.
Всі сегменти також скріплені за допомогою зварювання стиковими швами. І утворюють обід, до якого кріпляться зварюванням диски. Що важливо, диски закріплюються кутовими швами. Всього є два диска. Якщо ми говоримо про будівництво мостів, то до одного диску приварюється патрубок, це необхідно для того, щоб в подальшому можна було виконати кріплення необхідних елементів самої проїжджої частини. Саме для мостів найчастіше і застосовують вузол металевої ферми. Така будова вузла ферм з металу має ряд своїх переваг, а ще, на жаль і не тільки позитивних нюансів. Про що ми розповімо далі.
Що таке металева ферма?
Це будівельні конструкції, які виготовляються з високоміцних матеріалів, частіше ще й із застосуванням антикорозійного покриття. Це дозволяє використовувати ферми з металу в умовах різної сейсмічної активності, а також в локаціях з абсолютно різним кліматом. І, крім того, можливі досить великі навантаження на споруди з металевих ферм.
Найчастіше такі конструкції з металу використовують для виготовлення, а також монтажу будівель різного призначення. Наприклад, для будівель промислового призначення, а також для телебашен і будівництва мостів. Нерідко саме з металевих ферм виготовляють опори під лінії передачі електрики.
Найбільш затребуваними типами металевих ферм вважаються наступні типи:
- Кроквяні ферми з металу.
- Висячі металеві ферми.
- Арочні і двосхилі ферми.
- Трикутні ферми з металу.
- І багато іншого.
Такий вид будівельних конструкцій з металу виготовляється виключно на спеціалізованих заводах із застосуванням високотехнологічного обладнання. Навіть при виготовленні індивідуальних розмірів, все одно важливо дотримання все норм і правил виробництва металевих ферм. Це гарантує тривалу експлуатацію в регіоні з будь-яким кліматом, а також безпеку майбутньої споруди.
Переваги та недоліки вузлів металевих ферм
Ферма являє собою систему стрижневу спеціального призначення, елементи якої об’єднані спеціальними узами. Вузли металевих ферм можуть бути різними, як наприклад вузли обпирання металевих ферм призначені виключно для зведення мостів з прогонових типом будови.
Але, тим не менш, можна виділити ряд загальних переваг вузлів ферм з металу:
- Металева конструкція у вигляді ферми з застосуванням вузлів може без проблем монтуватися в будь-яких погодних умовах.
- Можливість експлуатації в будь-якому кліматі.
- Надійність.
Але, на жаль, також є і недоліки:
- Рівень технологічності конструкції у вигляді металевої ферми з вузлами дуже складно назвати високим.
- Виникають складності при дослідженні технічного стану.
- Один з основних мінусів – це те, що є зони високої напруги. Причому таких зон досить-таки чимало.
Але як переваги, так і недоліки багато в чому залежать від особливої специфіки тієї чи іншої металевої конструкції. Тому, всі нюанси документуються і обумовлюються на етапі виготовлення, щоб не виникли непередбачені ситуації під час монтажу.
Які методики застосовують при монтажі ферм з металу з вузлами
Дуже часто застосовують технологію монтажу з площинною траверс. Це потрібно для того, щоб домогтися певного рівня жорсткості. Також нерідко є можливість збільшення зусиль за рахунок впровадження додаткових стрижнів в ферму. В такому випадку прийом ваги металевої ферми відбувається з точок строп. Необхідність даного етапу визначається ще на етапі проектування будівлі.
Що відносно етапів, то спочатку закріплюють ферму розчалками. А от наступні ферми вже монтують за допомогою зв’язків з першої. Найчастіше виконують вузли з’єднувального призначення для стиків труб прямокутної форми. Після чого вже можна використовувати монтаж плит. Вузли металевих ферм повинні бути міцними і виготовлення загальної конструкції з ними має відбуватися без порушення технології.