Двутавр и применение двутавра

Застосування двотавру

Двотавр

Будівельно-монтажний профіль в розрізі, що нагадує букву «Н», називається двутавр. Найчастіше профіль виготовляють з низьколегованих або вуглецевих сталей. Але, в сучасній промисловості можуть бути використані полімери або природні матеріали. Двотавр повсюдно використовується в самих різних сферах життєдіяльності людини. Широкий асортимент виробів дозволяє вибрати профіль практично будь-яких розмірів під розрахункові навантаження.

Сфери застосування

Найчастіше виріб використовується в будівництві будівель військового, промислового і цивільного призначення. Оптимальний матеріал для швидкого будівництва комерційних будівель самого різного розміру. Сталева балка з двотаврових перетином, відповідна ГОСТ 8239-89, може бути окремим елементом в будівництві:

  • у вигляді підпирає колони;
  • уздовж стін, виконуючи роль опори для кранової установки;
  • забезпечує надійну основу для покрівлі.

Правильно підібраний за технічними характеристиками двутавр може нести на собі всю несучу навантаження в приватному або громадському будівництві. Профільований метал здатний грамотно розподіляти навантаження, і не допускати деформації профілю в процесі природної експлуатації.

Розрахунки показали, що двутавр оптимальний в разі довгих прольотів в створенні каркаса, коли між колонами відстань більше 7 метрів. Профіль використовується як додатковий елемент розподілу навантаження. Якщо попередні розрахунки показали, що бетон може не витримати ваги.

Виріб зі сталі прекрасно виконує роль міжповерхових перекриттів, здатне витримувати значну вагу. Без сталевого елемента неможливо обійтися, якщо ширина перекриття значна, і інші матеріали просто не витримують статичних і динамічних навантажень.

Промислове будівництво

Двотавр має значну товщину з високоякісного металу, і здатний десятиліттями чинити опір природним і механічним негативних факторів експлуатації. Саме з цієї причини він використовується для створення простих і одночасно міцних елементів мостів, підвісних шляхів або наземних переходів. Конструкція елемента здатна витримувати як поперечні, так і бічні навантаження. Технічні випробування показали, що двутавр не схильний накопичувати втому, і з часом втрачати значну частину своєї початкової міцності.

Технічні випробування на крутіння показали, що профіль тільки деформується осьовим вигином, при цьому продовжує зберігати більшу частину своїх технічних характеристик. Вага будівлі або будь-якого іншого технічного споруди не буде причиною природної усадки матеріалу. Фактично, двутавр допомагає вирішити проблему з поступовими негативними проявами усадки.

Матеріал допомагає значно скоротити витрати на будівництво, якщо він використаний в якості основного і додаткового елемента при зведенні будівлі. У виробі поєднуються два найважливіших чинника, при незначному вазі і розмірах, воно дає максимальну міцність. Жорсткість зберігається у всіх трьох напрямках. Тому двутавр часто використовують для вирішення проблем, пов’язаних з окремими ділянками в будівництві, де потрібна додаткова міцність і підвищена надійність конструкції. Найчастіше такими конструкціями виступають такі будови:

  1. Підкранові колії на нестабільному ґрунті або на будівельному майданчику.
  2. Тимчасові і постійні щогли з встановленим обладнанням.
  3. Для створення особливо міцних резервуарів для рідини.
  4. Залізничні, автомобільні та інші типи естакад.
  5. Повітряні, підвісні шляхи для кранових установок.
  6. Штучні тунелі для залізничного транспорту.

Двотавр – це прекрасна основа для руху тельфера. Створений з профілю монорельс прекрасно виконує роль направляючого полотна, і витримує значну вагу вантажу, що переміщується. Балку можна різати, гнути, надавати складну криволінійну форму, при цьому велика частина технічних і експлуатаційних характеристик повністю збережеться. У рідкісних випадках двутавр використовується в декоративному оформленні сучасних будівель, щоб надати їм певний стиль.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: