сварная балка двутавр

Зварні металеві конструкції

зварні конструкції – це ті споруди з металу, у виробництві яких застосовується зварювання. Без них стало б неможливим зведення сучасних будівель, мостів, та інших будівель. Крім того, такі конструкції незамінні в промисловості, а також машинобудуванні. Згідно зі статистикою, сьогодні більше 90% сталевих конструкцій проводиться з використанням зварних швів.

 1. Переваги зварних конструкцій
 2. Недоліки зварних конструкцій
 3. Які зварювання застосовується найчастіше
 4. Классіфіція зварних конструкцій
 5. Виробництво зварних конструкцій

Про основні переваги зварних конструкцій

 зварні конструкції з металу На відміну від клепаних конструкцій, зварні мають ряд значних переваг:

 • завдяки повному використанню перетину, а також меншій вазі сполучних елементів досягається економія металу від 10 до 20%;
 • вартість нижче (в процесі виробництва застосовується порівняно недороге обладнання, а також враховується индустриальность виготовлення);
 • підвищена герметичність зварних швів (можна застосувати і має значення при створенні трубопроводів, цистерн, баків і інших конструкцій, що контактують з рідинами) .

Ложка дьогтю, або Недоліки зварних конструкцій

Поряд з величезною кількістю позитивних проявів є і деякі недоліки. До основних недоліків відносять:

 • зварювальні напруги;
 • виникнення зварювальних деформацій.

Ці явища можуть виникати як в процесі зварювання, так і відразу після зварювання елементів конструкції. Однак, щоб виключити подібні напруги досить правильно вибрати технологію зварювання і організувати деякі заходи, які допоможуть створювати високоякісні конструкції. Здійснюючи раціональні методи зварювання, а також необхідну термо- і механічну обробку після зварювання можна значно підвищити механічні властивості зварного шва. Якщо технологічний процес був обраний правильно, то метал зварного шва за міцністю не буде відрізнятися від металу скріплюються елементів.

Який вид зварювання застосовується найчастіше?

Головним чином для створення зварних конструкцій часто застосовуються три види зварювання:

 • автоматична дугова;
 • напівавтоматична;
 • ручне зварювання електродом, який плавиться.

Для зварювання елементів, товщина яких варіюється від 30 до 50 міліметрів і більше кращим варіантом буде електрошлакове зварювання. Ручне зварювання буде актуальною для створення конструкцій з відносно невеликою протяжністю шва в різних напрямках.

Важливим етапом в процесі виробництва є не тільки зварювання металоконструкцій, а й підготовка заготовок. Не слід випускати з уваги можливу правку, чистку, а також підготовку поверхні. Також важливі: розмітка, маркування різання, згинання, штампування і інша механічна обробка. Для здійснення всіх перерахованих операцій з металом потрібне спеціальне обладнання.

Классіфіція зварних конструкцій

Серед зварних конструкцій існує великий асортимент виробів. Їх прийнято класифікувати за кількома критеріями:

 • метод отримання заготовок:
 • літосварние;
 • кованосварние;
 • штампозварні;
 • листові.
 • цільове призначення:
 • будівельні;
 • авіа;
 • суднові;
 • тентів і т. д.

Це можуть бути різні балки, колони, решітки, металеві сходи, конструкції для транспорту, і деталі для машин, верстатів і інших пристроїв.

Процес виробництва зварних конструкцій

 технологія виробництва зварних конструкцій зварні конструкції виробляють як в одиничному екземплярі, так і серійно або масово.

При першому варіанті конструкції можуть відрізнятися розмірами, формами і ін. В і тут передбачається відсутність спеціалізованих робочих місць, а для зборки застосовуються спеціальні інструменти та обладнання.

У разі серійного виробництва вироби аналогічні і виробляються серійно або партіями. Окреме робоче місце – це певна стадія операції по збірці. Для збірки на кожному робочому місці є спеціалізовані пристосування і верстати для виконання однієї або декількох певних завдань.

Масове виробництво полягає у випуску одного асортименту конструкцій і виробів протягом тривалого часу. Такі деталі відрізняються високим рівнем затребуваності і в процесі їх створення повинні дотримуватися як технологія виробництва, так і відповідність стандартам кожного типу і розміру конструкції.

Виготовлення зварних конструкцій – процес, який вимагає не тільки спеціального виробничого устаткування, вузькопрофільних знань, а й відповідального підходу. Готовий виріб має бути одночасно міцним, надійним і економічним.

Саме тому виробництво таких важливих елементів, як зварні конструкції, краще довірити кваліфікованим професіоналам, що мають багатий досвід роботи з металоконструкціями. У виробництві таких виробів фахівцями заводу металоконструкцій завжди дотримуються всі встановлені стандарти і норми якості.

Поділитися на своїй сторінці соціальної мережі: